שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חדש בצה"ל: תיק רפואי ממוחשב לכל חייל
  מערכת חדשה לניהול המידע הרפואי של חיילי צה"ל מרכזת את כל הנתונים הרפואיים של החייל במקום אחד עבור גורמי הרפואה השונים בצבא ומחליפה את תיק הקרטון הרפואי

  חיל הרפואה פיתח מערכת ממוחשבת לניהול המידע הרפואי על אודות החיילים במטרה לייעל את השירות הרפואי בצה"ל.
  המערכת הממוחשבת, המכונה CPR (ראשי תיבות באנגלית של "הרשומה הרפואית הממוחשבת") מחליפה את תיק הקרטון הרפואי בתיק ממוחשב שיהיה זמין לגורמים השונים המטפלים בחייל (רופא היחידה, רופא מזדמן במרפאה איזורית, רופא מומחה).
  על פי המפתחים, מדובר באחת המערכות המבוזרות הגדולות ביותר בישראל ובעולם המבוססות על סביבת Web. "חיל הרפואה בחר במעקב רפואי בגישת CASE Manager (אחריות מקצה לקצה על הטיפול הרפואי בחייל) במערכת, על אף שחיילים מרבים לעבור בין יחידות ומרפאות", מסרה רס"ן שרית פרי - ראש מדור פיתוח CPR.
  גורמי הרפואה השונים המטפלים בחייל עובדים כולם מעל פלטפורמה משותפת, כאשר המידע הרפואי הנצבר בכל מפגש רפואי זמין ונגיש לכל המטפלים האחרים ומסייע ליצירת תמונה רפואית שלמה. המערכת מספקת לרופא מידע עבור רישום מרשמים, הפניות מסוגים שונים וטפסים, תוך צפייה בהמלצות קודמות של רופאים מומחים המהוות חלק מהמידע המסייע לטיפול.
  תרחיש אופייני של יישום המערכת מתחיל כבר מרגע הגעת החייל אל החובש לבדיקה וטיפול ראשוני. במידת הצורך מופנה החייל אל הרופא. במקרה כזה, תמצית הנתונים הרפואיים של החייל מוצגים מיידית לרופא על מסך המחשב, לרבות ההיסטוריה הרפואית של החייל הרלוונטית להליך הטיפול.
  על פי מיקרוסופט, המערכת מוטמעת כיום ברוב המוחלט של מפגשי "הרפואה הראשונית", מרפאות היחידה והמרפאות האזוריות (המקבילה הצבאית לרפואת המשפחה ורפואת החירום) בצה"ל, בפריסה של מאות עמדות קצה ואלפי משתמשים. במשך השנה צפויה הטמעה נוספת של המערכת גם במרכזי רפואת המומחים הגדולים, מתקני האשפוז הצבאיים ועוד.
  המערכת הוקמה על ידי מרכז המחשוב של אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה (אט"ל) על בסיס טכנולוגיית Microsoft DNA תוך שימוש בארכיטקטורת N-TIER ובכלי הפיתוח Visual Basic ו- ASP למול מסד הנתונים של אורקל. בשלב הבא ייבחן שדרוג המערכת ומעבר לטכנולוגיות .NET ובכללן Visual Basic.NET ו- ASP.NET.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים