שתף קטע נבחר

כך סידרו הפדופילים את המשטרה

במהלך חקירתו באונס ילד הפתיע אורן קורידו את החוקרים וסיפר להם כי היה מעורב, יחד עם אחיו, ברצח הילדה "סשה" ברנדט, שנעלמה לפני 9 שנים, בפארק הלאומי בר"ג. בתום חקירה התברר כי השניים המציאו את הסיפור. "בסך הכל רציתי לשפר את התנאים שהיו לי בכלא", סיפר קורידו ל-ynet

במשטרת מחוז תל אביב יושבים ומלקקים את הפצעים ולא מבינים כיצד שני אחים, פדופילים הצליחו לשכנע אותם שהם האחראים למותה של הילדה אלכסנדרה "סשה" ברנדט שנעלמה לפני תשע שנים. השופט גלעד נויטל התיר היום (ה') לפרסם את פרטי הפרשה.
בתום חקירת המשטרה נשללה אפשרות שהשניים רצחו אותה, לאחר מגוון רחב של פעולות חקירה, בכלל זה חיפושים, חקירת עדים, בדיקת אליבי והשוואת חומרי חקירה מהתקופה בה הילדה נעלמה.
אורן ושלומי קורידו, זוג אחים בשנות העשרים לחייהם, מוכרים היטב למשטרה מתחום עבירות המין. שלומי, חייל בשירות סדיר, נעצר ביולי 1999, בגיל 19, בחשד לביצוע מעשים מגונים בילדים בגילאי 5-10, באזור מגוריו בתחנה המרכזית בת"א.
מכתב האישום שהוגש נגדו, עלה כי הוא התחבב על ילדים צעירים, שיחק עימם כדורגל, בילה איתם וכאשר רכש את אמונם, הובילם למקום מבודד ואז הפך את עורו ואנס אותם באכזריות.
לא חלפו מספר ימים וגם אורן, האח הצעיר נעצר בחשד לביצוע מעשים מגונים בילדים. שיטת הפעולה זהה, אורן התחבב על ילדים, ולאחר מכן היה מגיע עימם לבית ספר, פארק או דירה ושם ביצע בהם את זממו.
על שני האחים נגזרו עונשי מאסר: על שלומי נגזרו 4 שנות מאסר, אותם הוא מרצה בבית הסוהר "אוהלי קידר" שבנגב ואילו אורן השתחרר לפני מספר חודשים מהכלא, לאחר ריצוי שלוש שנות מאסר.
לאחר שחרורו מהכלא, חזר אורן לבית אימו ברחוב לבנדה בתל אביב ולמשטרת מרחב יפתח הגיע מידע, כי הוא חזר לסורו ומבצע מעשים מגונים בילדים ובנוסף לכך פורץ לדירות באזור.
השוטרים החלו בסריקות מסביב לביתו. לפני כחודש, הבחינו בו שוטרי יס"מ של משטרת מרחב יפתח, כשיצא ממקלט כשהוא מחבק ילד כבן 10 ומכניס אותו לבית ספר סמוך.
השוטרים עיכבו אותו לחקירה, במהלכה הוא קשר עצמו למעשה מגונה אשר ביצע זמן קצר לפני כן בילד, ומעשה מגונה בכוח בילדה, ואמר להם שיש לו מחלה והוא "אוהב ילדים, ילדות ונשים זקנות".
לבית משפט השלום בתל אביב הוגש כתב אישום נגדו בגין ביצוע "מעשים מגונים בנסיבות אינוס" בילד בן 10.
בפרקליטות ציינו, כי "הוא אינו שולט ביצריו האפלים ביותר, ואינו נרתע מניצול מיני שיטתי של ילדים כדי לספק את צרכיו". חשש זה מתעצם, לטענת הפרקליטות, נוכח עברו הפלילי בעבירות מין חמורות בילדים. בנוסף, ציינה הפרקליטות, הוא ביצע את המעשים כאשר היה משוחרר על תנאי.

הפתעה לחוקרים

במהלך החקירה המשטרתית, הפתיע אורן את חוקריו ואמר להם: "כשהיינו ילדים, אני, אחי שלומי ועוד חבר, חטפנו ילדה אחת ישראלית, קראו לה אלכסנדרה", אמר קורידו והוסיף: "החברים שלי ואחי אנסו ורצחו אותה ואני צפיתי בזה מהצד ולא השתתפתי".
החוקרים המופתעים ביקשו ממנו להוביל אותם לפארק הלאומי בר"ג, שם לטענתו ארע המקרה. קורידו ללא היסוס, לקח אותם והצביע על מקום מאחורי איצטדיון "וינטר", מתחת לגשר שם אירע הרצח. החוקרים ערכו במקום חפירה שיטחית אולם לא מצאו דבר.
כשהגיעו למחרת לבית המשפט עם החשדות בגין הרצח, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, עדיין חששו במשטרה לפתח אחרי כל כך הרבה שנים ציפיות ואפילו השופט מוקי לנדמן, כתב בהחלטתו, כי מדובר בעבירות חמורות ביותר, אולם ייתכן כי חלק מאותם מעשים הם פרי דמיונו הקודח של קורידו ויש מקום לבצע בדיקה פסיכיאטרית.
החקירה נוהלה במקביל גם ביחידה המרכזית של משטרת מחוז ת"א ובמשטרת מרחב יפתח. החוקרים, זימנו מבית הכלא לחקירה את אחיו של אורן, שלומי. גם שלומי הודה בתחילה כי אכן, שני האחים ביחד עם אדם שלישי ביצעו את הרצח, אולם הוא הצביע בפני החוקרים על מקום אחר בפארק הלאומי בר"ג ששם לטענתו בוצע הרצח.
עוד הוסיף שלומי בחקירתו, כי הוא היה הפסיבי במקרה והוא זה שניסה לעצור אותם משך כל זמן האירוע.
גורמים בכירים המקורבים לחקירה מסרו, כי מתחילת החקירה העריכו שלאחים אין כל קשר להיעלמותה של הילדה, אולם היו חייבים לבדוק כל שביב מידע שהגיע.
לאחר שאורן קורידו הודה שהוא קשור להיעלמותה של הילדה, אחיו, שישב בכלא אוהלי קידר, שמע על כך ברדיו והחליט לשתף פעולה עם אחיו.
למחרת הוא וחבריו לתא קנו את כל העיתונים, והוא למד בעל-פה את מה שהיה כתוב בהם אודות היעלמות הילדה אלכסנדרה ברנדט. יחד עם חבריו לתא הוא כתב את הודאתו. גורמים בכירים בחקירה מסרו כי לא היה קשר בין שתי ההודאות של האחים, פרט למקום (הפארק הלאומי בר"ג), טווח הזמן של הרצח, וגיל הילדה. עוד נמסר כי נבדק האליבי של אורן קורידו, על פיו הוא לא יכול היה בשום אופן לבצע את הרצח ולהיות קשור להיעלמות, כיוון שבאותה תקופה הוא היה מאושפז בבית החולים "אברבנאל".
בהמשך החקירה ככל הנראה הבין שלומי שהוא כורה לעצמו בור, חזר מהודאתו במשטרה וטען שלא היו דברים מעולם. בכל מקרה, השוטרים החליטו להמשיך בתכנון המקורי ושכרו חברה מיוחדת שתבצע את החפירות בשני המקומות עליהם הצביעו האחים.

חפירות בפארק הלאומי

ביום ב' לפנות בוקר, לאחר שהגיעו כל האישורים הנדרשים מעיריית רמת גן, הגיעו אנשי צוות החקירה לפארק ולאחר בדיקות גיאופיזיות של תוואי הקרקע, ביצעו את החפירות במקום. כפי שהעריכו, כבר אז, שום שלד לא נתגלה במקום.
שלומי שוחרר ממעצרו והוחזר לכלא "אוהלי קידר", שם הוא יסיים בתוך מספר חודשים לרצות את עונשו. בתום הדיון הוא אמר ל-ynet: "אני מצטער על כל מה שקרה והסבל שנגרם למשפחת הילדה. בסך הכל רציתי לשפר את התנאים שהיו לי בכלא".
נגד האח אורן שנמצא כעת במעצר וממתין למשפטו, עומד עונש מאסר על תנאי של שלוש שנים שככל הנראה יופעל נגדו.
הוא הובא לבית משפט השלום בת"א להארכת מעצר בגין עוד עשרות מעשים מגונים בהם הוא חשוד. לטענת הטוען המשטרתי, קורידו ביצע כל עבירת מין שרשומה בחוק העונשין מאז השתחרר מהכלא. פרקליטו, משה מרוז טען בדיון כי כפי שהוא שיקר לגבי הרצח של אלכסנדרה ברנדט, כך לדעתו אי אפשר להאמין לשום הודאה לפיה הוא ביצע מעשים מגונים בילדים. בסיום הדיון האריך השופט גלעד נוי-טל את מעצרו של קורידו בשישה ימים נוספים.
משפחת ברנדט תאלץ לחיות עם התקווה, שיום אחד תיפתר התעלומה אודות סשה, שלא נפתרה מאז 24.11.1994 כאשר חיכתה לאחותה בכניסה לבית הספר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
אורן קורידו. "רציתי לשפר תנאים"
צילום: ערוץ 1
צילום: אבי כהן
שלומי קורידו. הודה וחזר בו
צילום: אבי כהן
צילום רפרודוקציה: אתר משטרת ישראל
סשה ברנדט. "מצטער על הסבל למשפחתה"
צילום רפרודוקציה: אתר משטרת ישראל
צילום: יובל אראל משטרת ת"א
החיפושים אחר הגופה בפארק הלאומי
צילום: יובל אראל משטרת ת"א
מומלצים