שתף קטע נבחר

הוארך מעצרו של יעקב אלפרון החשוד בסחיטה

אלפרון חשוד כי, יחד עם שותפו שמואל זלמנוביץ', סחט באיומים דמי חסות ממפיצי פרחים. שופט הורה למשטרה להחזיר לרשות אלפרון דיסקים של מחשב שנלקחו ממנו

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ג') בארבעה ימים את מעצרו של העבריין יעקב אלפרון, בן 49 מרעננה, החשוד בסחיטה באיומים.
אלפרון נעצר אתמול על ידי שוטרי מיחלק התישאול ביחידה מרכזית תל אביב בחשד שבמשך תקופה ארוכה סחט, יחד עם שמואל זלמנוביץ', מפיצי פרחים בצמתים באזור השרון.
לפני כחודש התקבלה במשטרת נתניה תלונה של תושב מושב גאולים, בן 52, לפיה הוא ובני משפחתו העוסקים בהפצת פרחים בצמתים, נתונים לאיומים של מתחרים בענף. בשלב מסויים החליט מפיץ הפרחים להפסיק את האיומים נגדו בדרך מקורית – לטענתו הוא פנה ליעקב אלפרון, שבעבר נחשב לאחד מבכירי העבריינים בישראל.
לאחר כחודשיים של התקשרות עסקית זו, הבין המתלונן כי אלפרון אומנם מרחיק את מתחריו מהעסק, אבל בינתיים, גם הוא מתרחק לאט לאט מהעסק אותו הקים.
אלפרון, על פי המשטרה, ביקש להשתלט על העסק, דרש מהמתלונן כספים רבים ואף איים כי אם לא יקבל אותם - ייפגעו בני משפחתו. מפיץ הפרחים הבין את הרמז ועל פי החשד שילם לאלפרון כ-25 אלף שקלים.
לפני כשבוע נעצר גם שמואל זלמנוביץ, שעל פי החשד פעל בצוותא עם אלפרון. אתמול האריך שופט בית משפט השלום בת"א, גלעד נויטל, את מעצרו של זלמנוביץ' בשלושה ימים וכתב בהחלטתו שקיים חשד סביר נגדו.
בדיון היום בהארכת המעצר טען פרקליטו של אלפרון כי המתלונן היה זה שפנה אל אלפרון שיעזור לו עם קו הפרחים. לטענת הפרקליט, "אלפרון עשה רבות כדי לקדם את העסק המשותף של השניים והיה סיכום בינו לבין המתלונן ואשתו על כך שאלפרון יקבל 30% מכל תחנה למכירת פרחים ישנה. תחנה חדשה שתיפתח בעקבות פעולותיו תניב לו 50% מהרווחים".
עוד אמר הפרקליט כי מדי שבוע הגיע אל ביתו של אלפרון בנו של המתלונן עם "תותים, פרחים וכסף". לדבריו, הוא מעולם לא נתקל בכך שהנסחט מביא לסוחט גם "פרחים ותותים".
עוד אמר הפרקליט כי בחיפוש שנעשה בביתו של אלפרון נלקחו משם אלה, מצ'טה, ודיסקים של מחשב. לטענת הפרקליט, בידי המשטרה לא היה צו מיוחד שיורה על לקיחת מחשב או כל חומר נלווה, וביקש לשופט להורות למשטרה להחזיר מיידית את הדיסקים שנלקחו.
השופט יחזקאל הראל נעתר לבקשת הפרקליט ואמר כי "לא התבקשה תפיסה של חומר מחשב", והורה על השבת חומר המחשב לאלתר. עוד אמר השופט ש"אם הופק ממנו חומר יש להשיבו אל החשוד".
באשר לחשדות נגד אלפרון כתב השופט בהחלטתו כי קיים חשד סביר הקושר את אלפרון לעבירה המיוחסת לו, והורה כאמור על הארכת מעצרו.

"מנהיג המשפחה"

גורמים במשטרה אומרים כי יעקב אלפרון, היה מנהיג המשפחה. בשנת 1993, נעצר יחד עם שניים מאחיו, ניסים וזלמן, בגין עבירות סחיטה באיומים ואלימות, זאת בזמן שהיה מנהל חברת הגבייה "האחים אלפרון – חברה לניהול וקידום עסקים".
בהכרעת הדין כתבו השופטים כי יעקב "ראש פטריאכלי לאחיו, גיסיו וקרוביו", בחודש יוני 1993 הוא נשלח לשבע שנות מאסר, אותם סיים לרצות לפני מספר שנים.
לאלפרון יצא בעולם התחתון שם של אדם חזק וקר רוח ובזכות זה הוא קנה לעצמו מעמד כאחד הבוררים הבכירים בסכסוכים בין עבריינים ובשוק האפור. פרט לכך במשטרה העריכו כי אלפרון נהג להשתלט על עסקים, תוך כדי שהוא סוחט את בעליהם, כמו שקרה במקרה הזה, בו נעצר.
בשנת 2000, ניסו אלמונים להתנקש בחייו בעת שיצא לחלק את הזמנות בר המצווה של בנו. אלפרון נפצע קל בכתפו ולאחר מספר ימי אישפוז שוחרר לביתו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אלפרון. שוב מסתבך?
צילום: מוטי קמחי
מומלצים