שתף קטע נבחר

האופוזיציה הגישה יותר מ-8,000 הסתייגויות לתוכנית הכלכלית

חברי הכנסת התכנסו לדיון בתוכנית הכלכלית, שתובא מחרתיים לאישור המליאה בקריאות שניה ושלישית. ח"כ אלי ישי: זו ממשלה עם לב רע

חברי הכנסת מהאופוזיציה הגישו יותר מ-8,000 הסתייגויות לתוכנית הכלכלית. הדיון בתוכנית התחיל היום ויימשך עד יום רביעי, אז תובא התוכנית לאישור המליאה בקריאות שניה ושלישית, החל מהצהריים.
לאור פיצול החוק דרש ח"כ אבשלום וילן (מרצ) להחזיר את הדיון בחוק לוועדת הכנסת, שתקבע את סדר הדיונים במליאה. יו"ר הכנסת ראובן ריבלין קיבל את עמדתו, בהסתמך על סעיף 121 של תקנון הכנסת. בעקבות זאת נדחה הדיון בקריאה השניה והשלישית במספר שעות.
חברי הכנסת שהתכנסו הבוקר השמיעו דברים קשים נגד התוכנית. יו"ר ש"ס, אלי ישי, אמר: "הממשלה הזאת עם הלב הרע שלה הורסת אל כל שלושת הדברים עליהם העולם עומד. על התורה, כל דבר שיש לו קשר למסורת ישראל הוחלט להרוס ולהרוג אותו. על העבודה, הגענו לשיא. אין עבודה אנשים מתאבדים קרוב ל300 אלף מובטלים ואת הממשלה זה לא מעניין.
על גמילות חסדים - המוסד לביטוח לאומי שאמור לתת את הקצבה לילדים ולנכים הקיצוץ זו כזה דרסטי. זה נראה כמו חלום רע שבו הממשלה עם הלב הרע הזה בודקת כל העת כיצד ניתן להרעיל את ילדי ישראל".
ח"כ חיים אורון אמר: "פוגעים כעת במעמד הביניים כי על פי התפיסה ששר האוצר מוביל לא צריך מעמד ביניים. אותה קבוצה לא יודעת אם מצבה הכלכלי בעוד שנתיים יהיה כזה שיאפשר להם לשלוח את הבן לתיכון או חס וחלילה לעזור לו בתשלום לאוניברסיטה. היום בבוקר אמר לי חבר כנסת משינוי למה אנחנו צריכים לדבר על זה כל כך הרבה, איך אתה לא מתבייש?"
השר שיטרית אמר כי "התוכנית מנסה להמריץ את הציבור לצאת יותר לעבוד". לדבריו, בתוכנית ב-2005 יהיו עוד כמה שינויים במס הכנסה. הראשון: יהיה ביטוח אישי. מדובר במסמך קטן בו ימלא כל אדם את הכנסותיו במשך השנה ויחתום בסופו. זה יאפשר לנו ליצור בסיס מס ולמסות קיצבאות. צעד שני: מי שיתפס לא מדווח על הכנסתו יילך לכלא. הצעד שלישי יהיה הטבות במס לציבור".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ממשלה עם לב רע. אלי ישי
צילום: גלי תיבון
ארכיון ידיעות אחרונות
איך לא מתביישים בשינוי? ח"כ אורון
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים