שתף קטע נבחר

"הלוי רוצה להתפטר כי שרון לא מקשיב לו"

אפרים הלוי, ראש המועצה לביטחון לאומי, הודיע לרה"מ שהוא מתכוון להתפטר, באותו היום בו התפטר גם מנכ"ל משרדו, יצחקי. הרקע: הדומיננטיות של הרל"ש וייסגלס והעובדה ששרון העדיף את המלצותיו

התפטרות נוספת בלשכת ראש הממשלה: באותו יום בו התפטר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אביגדור יצחקי, הודיע גם אפרים הלוי, ראש המועצה לביטחון לאומי, על כוונתו להתפטר. שרון ביקש ממנו לשקול שוב את החלטתו. לפי שעה, הלוי יישאר בתפקידו. דיווח ראשון בנושא פורסם הבוקר (ה') ב"מעריב".
מעמדו של הלוי, שהיה שליחו של שרון למשימות מדיניות רגישות, נפגע משמעותית בתקופה האחרונה. זאת מכיוון שראש הממשלה העדיף באופן עקבי לקבל את המלצותיו של מנהל הלשכה, דוב וייסגלס, בנושאים מדיניים, על פני המלצותיו שלו.
מקרה כזה אירע לאחרונה, כשהלוי הציע לשרון לצאת לפגישה חשאית עם טוני בלייר, ראש ממשלת בריטניה, לקראת פרסום "מפת הדרכים". לאחר שהפגישה נקבעה, אמר וייסגלס לשרון שאין טעם בפגישה, בשל הסיכוי הקלוש לשכנע את בלייר בעמדות ישראל.
גם שר החוץ, סילבן שלום, התנגד לנסיעה וטען שאין בה טעם, משום שהוא עצמו אמור היה לפגוש את בלייר. ראש הממשלה החליט לבטל את הנסיעה, עוד לפני ששמע את דבריו של שלום בעניין. על פי הגורמים, הלוי דיבר עם שרון על אי שביעות רצונו ועל אי יכולתו למלא את תפקידו בצורה אפקטיבית, על רקע מקרה זה ומקרים נוספים.
הדומיננטיות של וייסגלס בתחום המדיני, לצד ההתנגדות של השר שלום ל"פלישה לתחומו", הותירה את הלוי עם סמכויות מוגבלות יחסית.
אפרים הלוי מסרב לפי שעה להתייחס לנושא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
הלוי. מבקש להתפטר
צילום: אביגיל עוזי
צילום: רוני שיצר
וייסגלס. דומיננטי בתחום המדיני
צילום: רוני שיצר
מומלצים