שתף קטע נבחר

הזמר שריף נשלח לכלא לאחר שגרם למות אדם בתאונה

השופט היה המום: הנאשם לא הוציא מעולם רישיון נהיגה, המכונית שלו לא עברה טסט - וכל אלה לא הפריעו לו לנסוע בכבישים ואף לגרום את מותו של אדם בתאונה. "פצצת זמן מתנייעת" כינה השופט את הזמר שריף שנודע בשירו "בסבוסה"

חמש שנות מאסר בפועל נגזרו היום (א') על הזמר המזרחי שריף, מי שנחשב ל"ילד הפלא הדרוזי". בית משפט השלום ברמלה הטיל על שריף את העונש בגין תאונת דרכים שבה היה מעורב, ובה נהרג גבר בן 31.
בין צרור העבירות שבגינן הורשע שריף: גרימת מוות ברשלנות, נהיגה ברשלנות שגרמה לתאונת דרכים, נהיגה ללא רשיון, הדחה בחקירה ושיבוש הליכי משפט. סגן נשיא בית משפט השלום ברמלה, השופט שמואל ברוך, כתב בהכרעת הדין כי מדובר "בפצצת זמן מתנייעת".
שריף, בן 25, מוכר לחובבי הזמר המזרחי מאז היותו בן 7. בין להיטיו הגדולים - השיר 'בסבוסה' וכן דואט עם שרית חדד, 'שלום חבר'.
אלא שפרוטוקול בית המשפט מייחס לשריף מלבד כישרון מוסיקלי גם תכונות של הרס עצמי: על פי בית המשפט, הזמר מעולם לא הוציא רשיון נהיגה, מה שלא הפריע לו לנסוע במשך שנים בכבישים ולצבור עבירות תנועה רבות.
התאונה בגינה הורשע שריף אירעה לפני שנתיים: אז, בדרכו לעוד הופעה, וכשברכבו מספר חברים, נסע שריף במהירות מופרזת וגרם לתאונה, בה נהרג גבר כבן 31.
חקירת התאונה העלתה כי מלבד העובדה ששריף לא הוציא רשיון, הוא היה גם פסול רישיון (לאחר שנתפס נוסע ללא רישיון ונאסר עליו להוציא רישיון במשך שנתיים) וכן הרכב שבו נהג לא עבר טסט כחוק.
זאת ועוד: מיד לאחר התאונה, ניסה שריף לשכנע את אחד מחבריו לקחת על עצמו את האחריות לתאונה. על זה כתב השופט ברוך: "לא רק שלא לוקח אחריות הוא גם עובר חבר חבר, זמן התאונה, לאחר התאונה, כשהמנוח מוטל שם ומה הוא מבקש? תגידו שאתם נהגתם במקומי. עובר חבר חבר, גם מציע בונוס כלכלי ולדאוג להם לעורך דין".
התובע במשפט, עו"ד אורי רינצקי מפרקליטות מחוז מרכז, ביקש לגזור עונש מאסר ממושך על הזמר "שלא ראוי יותר לאחוז בהגה". בא כוחו של הזמר, עו"ד בני כץ, ניסה לבקש את רחמי בית המשפט כשטען כי מדובר בטרגדיה של ילד "שמגיל 7 חי ללא גבולות מבלי שיהיה אף אחד שיגיד לו מה מותר ומה אסור.."
בגזר הדין כתב השופט ברוך: "הנאשם מעולם לא היה מוסמך לנהוג במדינת ישראל, אפילו מבחן רישוי עיוני לא עבר מעולם. חרף זאת, החזיק מכוניות בבעלותו, כשהאחרונה בשורת המכוניות היתה המכונית שהייתה מעורבת בתאונה.. מדובר בנאשם שמצפצף על החוק". שריף, כאמור, נשלח "לזמר" חמש שנים בכלא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים