שתף קטע נבחר

מפעל רשף טכנולוגיות בשדרות נסגר סופית

27 העובדים האחרונים קיבלו בסוף השבוע את כספי הפיצויים וההפרשות; הנהלת המפעל: היינו מוכנים להעסיק רק 18 עובדים, אך הוועד דרש להשאיר 27 עובדים; העובדים: נפגין מול משהב"ט

מעמיקה האבטלה בשדרות: מפעל "רשף טכנולוגיות" בעיר נסגר סופית, ו-27 העובדים האחרונים במפעל, העוסק בייצור מרעומים למרגמות, קיבלו בסוף השבוע את כספי הפיצויים וההפרשות.
לדברי יו"ר ועד העובדים במפעל, שושנה פרץ, איש לא הודיע להם על הכוונה לסגור את המפעל באופן סופי. "כמו גנבים בלילה הם העבירו לנו את הכספים בסוף השבוע שעבר, ורק הבוקר שמנו לב לכך. אנחנו מתכוונים להמשיך ולהיאבק נגד ההחלטה".
מפעל רשף טכנולוגיות, מקבוצת "אריה תעשיות", פיתח מרעומים אלקטרוניים מתקדמים. בשנתיים האחרונות הצטמצמו ההזמנות מצד משרד הביטחון ובשנה האחרונה כמעט ולא התקבלו הזמנות חדשות.
מהנהלת החברה נמסר, כי נבחנו כל הדרכים להמשיך ולהעסיק את העובדים בחודשיים האחרונים הוחלט בחברה לפטר חלק מן העובדים, וועד העובדים בגיבוי ההסתדרות החל במאבק. במהלך תקופה זו פוטרו 41 עובדים, חלקם החליטו לפרוש מסיבות אישיות, ו-27 התנגדו לפיטורים והמשיכו לפעול נגד ההנהלה.
לדברי ראשי החברה, למרות שבשבועות האחרונים התקבלו בלחץ העובדים וראש העירייה, אלי מויאל, הזמנות ממשרד הביטחון, הן יכלו להעסיק רק תשעה עובדים. "הבטחנו להמשיך ולצרף עוד תשעה עובדים נוספים בתוך זמן קצר ולהתחייב לעבודה של שנה שלמה ל-18 עובדים, אבל בוועד רצו שכל ה-27 יעבדו, ולכך איננו מוכנים ונאלצנו לסגור את המפעל סופית".
מנכ"ל רשף, יואב ברנס, אמר כי אם העובדים היו מסכימים לתנאים שהציעה להם ההנהלה, בסופו של דבר היו מועסקים במפעל כ-20 עובדים, זאת מכיוון שמשרד הבטחון הגיש הזמנות. לדבריו, העובדים נכנסו לפינה שהם סירבו לצאת ממנה ולא הותירו למפעל כל ברירה".
פרץ: "כעת אנו מתכננים את צעדינו. אנו מתכוונים להפגין מול משרד הביטחון ומשרדי הממשלה, שלפחות ייקחו מהם את ההזמנות שנתנו להם, אם הם לא מתכוונים להעסיק אותנו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
רשף טכנולוגיות. הפגנות העובדים (צילום ארכיון)
צילום: ערוץ 1
מומלצים