שתף קטע נבחר

שמחה יוסיפוב נבחר לראש עיריית אור עקיבא

65% מבעלי זכות ההצבעה השתתפו בבחירות. יוסיפוב ששימש כממלא מקום ראש העיר קיבל 41.27% מהקולות ואליעזר דר 34.18%

שמחה יוסיפוב נבחר הלילה (ד') לראשות אור עקיבא לאחר שקיבל 41.27% מקולותיהם של 7,909 המצביעים שהגיעו לקלפי. המועמד העצמאי אלי דר קיבל 34.81% מהקולות.
בניגוד לאחוזי ההצבעה הנמוכים בחיפה ובירושלים, בבחירות המקומיות באור עקיבא הצביעו 65% מבעלי זכות הבחירה.
מועצת העיר תורכב באופן הבא: 4 נציגי מחל, 2 נציגי בני ישראל, 2 נציגי אור עקיבא ביחד, 2 נציגים מרשימתו של אל דר, גחלת, נציג אחד מהמפד"ל, נציג אחד מעתיד לאור עקיבא, נציג אחד מז"ך-תלמים, ונציג אחד מש"ס.
הבחירות התנהלו לאחר שיעקב אדרי, שכיהן בתפקיד ב-14 השנים האחרונות, התמנה לחבר כנסת מטעם הליכוד. חמישה מועמדים התמודדו ביניהם על התפקיד. ממלא מקום ראש העיר שמחה יוסיפוב (הליכוד-ישראל ביתנו), שמאז התפטרותו של אדרי שימש גם כראש העיר. יוסיפוב הביע אמש ביטחון בניצחונו "ברוב של יותר מ-60%".
מועמדים נוספים היו אלי דר (רשימה עצמאית, "גחלת"); אבי כהן שעד לאחרונה היה סגן ראש העיר (עם אחד); אלי אוקנינה, יו"ר המועצה הדתית שהתמודד ברשימה עצמאית הנתמכת על ידי המפד"ל, וגריגורי רוזמן שהתמודד ברשימה עצמאית של עולים.
המתח בעיר היה גבוה לקראת הבחירות. יום לפני הבחירות נוקבו צמיגי מכוניתו של יוסיפוב. במקביל נוקבו גם צמיגי מכוניתו של מנהל האירועים בעירייה, ובמשטרה היו בטוחים כי הדבר קשור לבחירות. אמש נעצרו שלושה חשודים במעשה.
בעיר הורגשה אתמול אווירת חג. בכל פינה כמעט ניתן היה לראות כרזות עם תמונות המועמדים, ומכוניות רבות של המטות השונים סבבו ברחובות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אור עקיבא. חמישה התמודדו בעיר
צילום: רוני שיצר
מומלצים