שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר ישראלי: זייבן - גם נגד התמכרות להימורים

  שתי ציפורים, או אפילו שלוש: זייבן, שמוכרת לכולם כתרופת גמילה מעישון וכתרופה אנטי דיכאונית, תגמול אתכם גם מהימורים. מחקר ישראלי חדש

  זייבן, תרופה אנטי דכאונית שמשמשת לגמילה מעישון, גם מונעת התמכרות להימורים. כך נמצא במחקר שערכו ד"ר פנחס דנון, מנהל המרכז הקהילתי לבריאות הנפש ברחובות, וד"ר קטי לובנגרוב. החוקרים ניסו את התרופה על 17 מכורים להימורים. כתוצאה מנטילת התרופה, 15 מהמכורים נגמלו לחלוטין, ואצל אחד פחתו תדירות ההימורים והצורך בהם. מכור נוסף הפסיק את הטיפול על דעת עצמו.
  "זייבן", מסביר ד"ר דנון, "היא במקור תרופה אנטי דכאונית. החומרים שמרכיבים אותה משפיעים על קולטנים סרטואנרגיים ואחרים במוח, שתפקידם להשפיע על יכולת ההנאה ולגרות אותה. פסיכיאטרים גילו באקראי שחולי דיכאון שעישנו הפסיקו לעשן אחרי שנטלו זייבן, וכך הורחבה התוויית התרופה".
  ממחקרים שנעשו בארה"ב עולה שאצל מכורים לקוקאין שקיבלו זייבן פחתו במידה משמעותית הצורך בסם וכמויות הסם שנצרכו. "כשנתנו זייבן למכורים להימורים, התבססנו על ההבנה שלכל סוגי ההתמכרויות יש מכנה משותף, וכל התמכרות עובדת גם על מרכז ההנאה במוח, כך שלא הופתענו מהתוצאות", אומר ד"ר דנון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוצים להגמל מהימורים? זייבן. וגם תפסיקו לעשן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים