שתף קטע נבחר

מת ח"כ לשעבר מאיר וילנר

וילנר, ממנהיגיה של התנועה הקומוניסטית הישראלית, ח"כ מטעם מק"י, רק"ח וחד"ש, פרש מהכנסת בשנת 1990. היה אחרון החותמים על מגילת העצמאות שנותר בחיים. הלך לעולמו בגיל 84

ח"כ לשעבר מאיר וילנר, שהיה במשך שנים רבות ממנהיגיה של המפלגה הקומוניסטית, הלך אתמול (יום ה') לעולמו בגיל 84.
וילנר, שכיהן כח"כ מטעם מק"י, רק"ח וחד"ש, ופרש בשנת 1990, היה מאושפז בארבעת החודשים האחרונים בבית חולים עד פטירתו אתמול בבוקר.
וילנר נולד בוילנה בשנת 1918. הוא למד בגימנסיה העברית "תרבות" והיה חבר "השומר הצעיר". הוא עלה לארץ ב-1938 ללימודים באוניברסיטה העברית בירושלים. ב-1940 הצטרף למפלגה הקומוניסטית שפעלה אז במחתרת. הוא כיהן כחבר במועצת העם ומועצת המדינה הזמנית ונמנה על חותמי מגילת העצמאות. למעשה היה וילנר אחרון החותמים שנותר בחיים. החותם הקודם שהלך לעולמו היה ח"כ זרח ורהפטיג, ממנהיגי המפד"ל, שנפטר בספטמבר 2002.
וילנר דגל בעקביות באידאולוגיה הקומוניסטית. הוא האמין כי הסוציאליזם הוא עתיד האנושות ונלחם על עמדותיו גם כשלא היו מקובלות על רבים. ב-1967 ניסה חבר תנועת החירות להתנקש בחייו. וילנר נדקר ונפצע. היה זה בעת שהתנהלה נגדו ונגד מק"י מערכת הסתה בגין ההתנגדות לכיבוש והתביעה להכיר בזכותו של העם הפלסטיני למדינה עצמאית לצידה של מדינת ישראל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
ח"כ מאיר וילנר נואם בכנסת ב-1977
צילום: לע"מ
מומלצים