שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המורים נגד קיצור החופש הגדול
  משרד החינוך רצה לקצר את החופש הגדול בעשרה ימים. במקום זאת שנת הלימודים תחולק לשני סמסטרים, שביניהם חופשה ארוכה. אבל ארגוני המורים התנגדו למהלך: הדבר יפגע בתוכניות של המורים לצאת להשתלמויות ולחופשות

  משרד החינוך גיבש תוכנית לקצר את החופש הגדול בעשרה ימים, כך ששנת הלימודים תפתח ב-21 באוגוסט ולא ב-1 בספטמבר – אבל מי שהתנגדו לתוכנית הם דווקא המורים.
  משרד החינוך מעוניין לקצר את החופשה הגדולה מכמה סיבות: ראשית, במשרד מעונינים ששנת הלימודים תחולק לשני סמסטרים עם חופשה ארוכה יחסית ביניהם. שנית, הורים רבים פנו והתלוננו כי החופשה ארוכה מדי ומקשה עליהם. סקר שנערך בשנה שעברה בקרב הורים לילדים בגילאי 6-18 העלה, כי 49.5% מהם בעד קיצור החופש הגדול, אך 43% סבורים כי יש להשאיר את החופשה למשך חודשיים. בנוסף לכך, מה-1 בספטמבר ועד לחגי תשרי יש ימי לימוד מעטים, ואין זמן ללמד את החומר הקשור לחגים.
  על-פי התוכנית, שגובשה על-ידי ועדה בראשות סמנכ"ל משרד החינוך מנחם כהן, יוחזרו הימים של חופשת הקיץ על-ידי הארכת חופשת חנוכה או ט"ו בשבט, ושנת הלימודים תחולק לשני סמסטרים.
  על-פי החוק, כדי לקצר את החופשה הגדולה מחויב משרד החינוך לקבל את הסכמת ארגוני המורים – אבל כאמור, נציגי המורים, שהשתתפו בוועדה שבחנה את ההצעה, התנגדו לה.

  ארגון המורים מתנגד

  יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, אמר כי הארגון מתנגד לקיצור חופשת הקיץ משום שהדבר יפגע בתוכניות המורים להשתלמויות ולחופשות. לדבריו, עמדה זו קשורה גם להתנגדות הארגון לחלוקת השנה לסמסטרים "משום שכך יהפכו בתי הספר לבית-חרושת לציונים".
  לקראת פתיחת שנת הלימודים מתכוונים במשרד החינוך לחדש את הדיונים בנושא ומקווים שאפשר יהיה ליישם את התוכנית כבר בשנה הקרובה.
  יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ אילן שלגי, אמר כי יש לפעול באופן מיידי לקיצור חופשת הקיץ, בלי קשר לחופשה ארוכה באמצע השנה, וכי אם ארגוני המורים יתמידו בהתנגדותם, הוא יגיש הצעת חוק-לקיצור החופשה.
  יו"ר איגוד מנהלי מחלקות החינוך ברשויות המקומיות, אבי קמינסקי, אמר כי המערכת חייבת להתאחד סביב התוכנית לקיצור חופשת הקיץ, זאת תוך כדי הבטחת תנאים פיזיים לקיום לימודים בחום הכבד של סוף אוגוסט, ובלי לפגוע באפשרות לבצע שיפוצי קיץ בבתי-הספר.


  פרסום ראשון:,
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המורים נגד קיצור החופש הגדול"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים