שתף קטע נבחר

הורסים את המנהרה בכיכר מגן דוד

עיריית תל אביב מתכננת להרוס בשנה הקרובה את מעבר הולכי הרגל התת קרקעי המקשר בין רחוב שינקין לשוק הכרמל, מתחת לרחוב אלנבי. מהנדס העיר: "אנשים אינם אוהבים לעבור במחילות תת קרקעיות"

עיריית תל אביב מתכננת להרוס בשנה הקרובה את מעבר הולכי הרגל התת קרקעי בכיכר מגן דוד בתל אביב. המעבר מקשר בין שני צדיו של רחוב אלנבי, כאשר פתח אחד נמצא סמוך לרחובות שינקין וקינג ג'ורג', ופתח שני קרוב למדחוב נחלת בנימין ושוק הכרמל.
בעוד שהולכי רגל רבים עושים דרכם במעבר מדי יום, אזרחים אחרים מקצרים דרכם בריצה מהירה מקצה אחד של הצומת לשני. מהנדס העיר, דני קייזר, מסביר על ההחלטה להרוס את המעבר: "אנשים אינם אוהבים לרדת ולעבור במחילות תת קרקעיות. המעברים האלה הופכו למשתנות ולמקומות לא סימפטיים בסיבות אלה ואחרות.
"בני אדם אוהבים לחצות רחוב בצורה רגילה, ואנו רוצים להחזיר את הכיכר לתפקודה ההיסטורי. אנשים יעברו את הכבישים במעברי חצייה, מוגנים על ידי רמזורים, הרי ממילא זה מה שכולם עושים היום. הפתרון הוא בגובה העיניים, לטובת האנשים ולבטיחותם. אני מקווה שהשינויים ייעשו בשנה הקרובה, בינתיים זה רק עניין של תקציב".
ברונק פרלמוטר, איש טכנו וחובב מסיבות, ערך במעבר התת קרקעי מספר מסיבות שנקראו "ארץ הג'חנון" (על שם חנות "הג'חנון של אמא" שנמצאת על פני השטח – י.פ), הוא מספר על הבחירה היוצאת הדופן: "זה היה מקום מרכזי ונוח לחגוג בו – מרחב ציבורי במלוא מובן המילה. המסיבות שם היו מוצלחות במיוחד, היתה הרבה תנועה ומן הסתם עברו שם מאות אנשים, גם עוברים ושבים שלא תכננו להגיע למסיבה, וזה מה שהיה כל כך כיף.
"זה מצער לשמוע שהמקום עומד להיהרס, אבל בכל מקרה לא תכננו לעשות שם עוד מסיבות כי זה מפריע לשכנים בסביבה. עדיין לא גיבשתי דעה אם זה טוב שהורסים אותו או לא".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מעדיפים לחצות את הכביש בדרך המהירה
צילום: איי פי
מומלצים