שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפרקליטות סגרה את תיקי החקירה נגד דודו טופז
  טופז נחקר על שני מקרי הטרדה מינית לכאורה, אולם פרקליטת מחוז תל אביב החליטה לסגור את התיקים "מחוסר ראיות מספיקות", ובשל אי בהירות באשר לכוונה הפלילית. הפרקליטות ועורך דינו של הבדרן סיכמו שטופז יתנצל בפני המתלוננות

  פרקליטת מחוז תל אביב לעניינים פליליים, רות דוד, החליטה אחר הצהריים (יום ב') לסגור את שני תיקי החקירה שנפתחו נגד דודו טופז בחשד להטרדה מינית "מחוסר ראיות מספיקות".
  ממשרד המשפטים נמסר כי "ההחלטה התקבלה בעקבות קושי משפטי העולה מחומר הראיות הקיים בתיק". עם זאת, לנוכח החומרה שהפרקליטות מייחסת להתנהגותו במישור הערכי, סוכם כי טופז יתנצל פומבית בפני המתלוננות.
  בהודעת הפרקליטות נאמר: "בדיקה משפטית יסודית של חומר החקירה בתיק העלתה כי הנסיבות האופפות את המעשים אינן מצביעות בהכרח על כוונה פלילית מצד טופז, והמשמעות היא שקיים קושי משפטי בהגשת כתב האישום ובהבאת התיק לבית המשפט". הפרקליטות הביעה בפני עורך דינו של טופז, ציון אמיר, הסתייגות חריפה ממה שהוגדר על ידם "מעשים הראויים לכל גינוי". הפרקליטות הדגישה ש"בשום אופן אין מקום לביצוע מעשים מהסוג הזה".
  עורך הדין ציון אמיר שיגר לפרקליטות מכתב התנצלות מטעם מרשו: "למרות שלא היתה כל כוונה של הטרדה כלשהי, ודאי לא מינית, הרי שבנסיבות העניין ובהמשך לדברי בחקירת המשטרה, אם מישהו חש נפגע, הנני מביע בפניו את התנצלותי".

  התלונה: "טופז החדיר את לשונו לאוזני"

  בתחילת חודש מארס התלוננה במשטרה מאבטחת של אולפני הרצליה, שטענה כי טופז נשק לה בניגוד לרצונה. ימים ספורים לאחר שהגישה המאבטחת את התלונה, התלוננה גם נ'. היא סיפרה לשוטרים שלפני מספר חודשים, כאשר רצתה להיכנס למשרדי החברה בתל אביב, נעמד טופז מאחוריה, פתח את הדלת עבורה, ואז, כשהסתובבה, החדיר את לשונו לאוזנה.
  טופז נחקר באזהרה ולפני כחודשיים עימתה אותו המשטרה עם נ'. בצאתו מהחקירה אמר טופז: "היתה הגזמה בכל התלונה הזאת. לא היה ביננו שום דבר מיני. לדעתי, זאת הפעם הראשונה בחיים שלי שאני רואה אותה".
  המתלוננת נ' הגיבה להחלטה לסגור את תיק החקירה באמצעות פרקליטה, עורך הדין צדוק חוגי, שאמר ל-ynet: "היא לא מבינה למה היא היתה צריכה לעבור את החקירה והעימות המשפיל עם דודו טופז, ובסופו של דבר סוגרים את התיק רק בגלל שהוא דודו טופז". עו"ד חוגי הוסיף: "אם טופז צודק, מדוע הפרקליטות דרשה ממנו להתנצל?". פרקליטה של נ' אמר שהוא ייבחן האם ניתן להגיש קובלנה פלילית נגד טופז.
  עורך דינו של טופז אמר שבשבוע הבא ייצא מרשו בהודעה מסודרת. לדבריו, בתוך מספר ימים יחליט טופז על "המשך הטיפול במקרה". בעבר איים הבדרן שיגיש תביעות דיבה נגד שתי המתלוננות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי כהן
  טופז והמתלוננת נ' בצאתם מהמשטרה
  צילום: אבי כהן
  טופז ונטליה אוריירו
  מומלצים