שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תא"ל גדי אייזנקוט נכנס לתפקיד מפקד אוגדת איו"ש

  תת אלוף גרשון (ג'רי) יצחק סיים שנתיים של פיקוד על האוגדה הגדולה והמבצעית ביותר בצה"ל, במהלכן הוביל אותה לפעילות התקפית, שהגיעה לשיאה במבצע "חומת מגן". מחליפו, תת אלוף גדי אייזנקוט, פיקד בעבר על חטיבת גולני ושימש כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק

  בפיקוד המרכז התקיים היום (ב') טקס חילופי התפקיד של מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון (איו"ש) ותת אלוף גדי אייזנקוט החליף את תת אלוף גרשון (ג'רי) יצחק.
  "אם ישאלו אתכם ויבקרו אתכם על הפעילות שלכם, על המאבק בטרור, נסו להסביר את חשיבות והיקף העשייה", אמר בטקס המפקד היוצא, תת אלוף יצחק, "אבל אל תשלו את עצמכם שיש מי שמבין במה אתם עוסקים כדי להבטיח את שלום מדינת ישראל. הסבירו, והמשיכו בדרך הצודקת".
  תא"ל יצחק השלים שנתיים בפיקוד על האוגדה הגדולה והמבצעית ביותר בצה"ל. הוא התמנה לתפקיד ביולי 2001, כתשעה חודשים לאחר פרוץ אינתיפאדת אל אקצה. בתחילת כהונתו עדיין פעל צה"ל על פי תפיסה מבצעית של מגננה סביב הערים הפלסטיניות ולאורך הצירים ביהודה ושומרון. אולם זמן קצר לאחר כניסתו לתפקיד, היה יצחק מהדוחפים העיקריים למעבר לפעילות התקפית ולהשתלטות מחודשת על הערים הפלסטיניות.
  פעילות זו הגיעה לשיא בימי מבצע "חומת מגן", במהלכו כבש צה"ל את כלל הערים הפלסטיניות בגדה וניהל בהם לחימה ממושכת נגד חמושים פלסטינים ואף נגד גופי הביטחון הפלסטיניים, אם כי אנשיהם העדיפו ברובם להיכנע ללא קרב.
  יצחק צמח בחטיבת הצנחנים ואף פיקד עליה בסוף שנות ה-90. לאחר מכן שימש כמפקד אוגדת הצנחנים, לפני שמונה למפקד איו"ש. הוא ייצא בתקופה הקרובה לחופשת לימודים ואחריה יתמודד כנראה על דרגת אלוף.
  תת אלוף גדי אייזנקוט הוא איש חטיבת גולני שעשה בה את מרבית שירותו הצבאי. בסוף שנות ה-90 הוא פיקד על החטיבה ולאחר מכן קודם לדרגת תת אלוף ומונה למזכיר הצבאי של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק. בשנתיים האחרונות שימש אייזנקוט כמפקד אוגדת מילואים. במקביל מונה היום תת אלוף גרשון הכהן למפקד אוגדת "געש", האוגדה הסדירה ברמת הגולן, במקומו של תת אלוף אבי מזרחי, המתמנה לראש מטה פיקוד דרום.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דובר צה"ל
  המפקד החדש תא"ל אייזנקוט
  צילום: דובר צה"ל
  צילום: שאול גולן
  תא"ל יצחק. "המשיכו בדרך הצודקת"
  צילום: שאול גולן
  מומלצים