שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רנו אספאס - הבטוחה ביותר

  ארגון הבטיחות האירופאי EuroNCAP, פירסם תוצאות מבחני ריסוק נוספים. יש מי שזכו לציון הגבוה ביותר מעולם, יש מי שזכו לביקורת רעה במיוחד

  המכונית הבטוחה ביותר בעולם, כך מדווחים עורכי מבחני הריסוק של EuroNCAP, היא רנו אספאס החדשה. זאת לאחר שהמכונית זכתה לציון מעולה של חמישה כוכבי בטיחות, אך חשוב עוד יותר, לניקוד הגבוה ביותר בתולדות המבחנים.

   

  בנוסף, מציינים אנשי הארגון לשבח את יצרנית הרכב רנו. בהודעה לעיתונות הם אומרים כי הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי לא רק שהייתה הראשונה לזכות בציון חמישה כוכבים במבחני הריסוק (לגונה חדשה), אלא היא היצרנית היחידה שארבעה מדגמיה זכו לציון הנכסף - אספאס, לגונה, ואל-סאטיס ומגאן.

   

  "רנו עוסקת בנושא הבטיחות במשך קרוב ל-50 שנה, והתוצאות שהיא משיגה במבחני הריסוק הם פרי עבודה קשה של מספר שנים. מלבד זאת, התוצאות המצוינות שהשיג האספאס החדש, קרובות מאוד לאלה של הלגונה, והתקבלו ללא צורך בניקוד נוסף על מנגנון תזכורת לחגירת חגורות בטיחות", כך ביקש היום נציג יצרנית הרכב להגיב.

   

  בנוסף לאספאס שהבריק כאמור, זכו חמש מכוניות נוספות במספר הכוכבים המרבי שמעניק הארגון. המכוניות שנכנסות החל מהיום ל"היכל התהילה" הזה, הן הבאות: ב.מ.וו X5, פיז'ו 807, סאאב 9-5, טויוטה אוונסיס וולבו XC90.

   

  תזכורת חגורה

   

  כל ששת היצרנים להם הוענקו חמישה "כוכבי בטיחות", ענו לדרישת ה-EuroNCAP לצייד את המכוניות הנבחנות בהתראה המזכירה לנהג ולנוסע כי לא חגרו את חגורת בטיחות. זאת משום שהמבחנים שעורך הארגון מתייחסים אך ורק להגנה שמעניק הרכב לנוסע חגור בחגורת בטיחות.

   

  בנוסף, בשנים האחרונות מעניק הארגון יותר ויותר תשומת לב לבטיחות הולכי הרגל. לכן למשל הם שמחים לגלות לנו כי אל ה-MGTF, המכונית הראשונה לזכות בשלושה כוכבי הגנה על הולכי רגל, הצטרפה מכונית נוספת - הטוראן של פולקסווגן (ששיווקו כאן יחל כנראה סוף השנה הנוכחית), אף היא עם ציון גבוה יחסית של שלושה כוכבים.

   

  חמישה כוכבים

   

  "כשהצגנו לראשונה את האפשרות לזכות בכוכב חמישי", אומרים אנשי הארגון בגאווה, "חששו היצרנים כי לא יהיו מסוגלים לעמוד בדרישות ולהגיע לרמת בטיחות שכזו. אבל כיום, לא פחות מ-12 מכוניות זכו כבר בציון המרשים הזה". והם צודקים מבחינות רבות, לאור העניין הגובר והולך של יצרני הרכב בציונים גבוהים לתוצרתם במבחנים אלה.

   

  לעומת זאת, יש יצרנים שלא יקבלו בברכה את התוצאות שפורסמו היום. כך למשל מציג הקאיה קרניבל תוצאות מאכזבות במפתיע - שני כוכבי בטיחות בלבד בהגנה על הנוסעים, וכוכב אחד בלבד בכל הנוגע לביטחון הולכי הרגל. בארגון הביעו חוסר שביעות רצון מתפקודה של הקאיה בתאונה, ומעלים טענה מעניינת. לדעתם, מכיוון שהיצרן הקוריאני פיתוח ואבזר את המיניוואן לצרכי השוק האמריקני בעיקר, הציע זה רמת בטיחות נמוכה יחסית למתחריו המיועדים (גם) לשוק האירופאי.

   

  ולהלן תוצאות הניסוי כולל ציון בהגנה על הולכי רגל (בסוגריים):

   

  חמישה כוכבים

  וולוו XC90: חמישה כוכבים (שני כוכבים)

  רנו אספאס: חמישה כוכבים (שני כוכבים)

  טויוטה אוונסיס: חמישה כוכבים (כוכב אחד)

  ב.מ.וו X5: חמישה כוכבים (כוכב אחד)

  פיז'ו 807: חמישה כוכבים (כוכב אחד)

  סאאב 9-5: חמישה כוכבים (לא ניתן ציון)

   

  ארבעה כוכבים

  פולקסווגן טוראן: ארבעה כוכבים (שלושה כוכבים)

  אמ.ג'י TF: ארבעה כוכבים (שלושה כוכבים)

  הונדה אקורד: ארבעה כוכבים (שני כוכבים)

  פיז'ו 307CC: ארבעה כוכבים (שני כוכבים)

  סיטרואן C3 פלוריאל: ארבעה כוכבים (שני כוכבים)

  ניסאן מיקרה: ארבעה כוכבים (שני כוכבים)

  פורד פיוז'ן: ארבעה כוכבים (שני כוכבים)

  קאיה סורנטו: ארבעה כוכבים (כוכב אחד)

  אופל סיגנום: ארבעה כוכבים (כוכב אחד)

   

  שלושה כוכבים

  רנו טווינגו: שלושה כוכבים (שני כוכבים)

  יונדאי טארג'ט: שלושה כוכבים (כוכב אחד)

   

  שני כוכבים

  קאיה קרניבל: שני כוכבים (כוכב אחד)


  פורסם לראשונה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רנו אספאס. הבטוח ביותר
  פיז'ו 307CC
  סיטרואן C3 פלוריאל
  קאיה סורנטו
  וולוו XC90
  קאיה קרניבל. ציון גרוע
  הונדה אקורד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים