שתף קטע נבחר

היום: הבחירות לראשות לשכת עורכי הדין

בתום שבועות של מלחמת מודעות בעיתונים, יכולים היום 27,000 עורכי דין לבחור את מועמדיהם לראשות הלשכה ולראשות הוועדים המחוזיים

הבחירות לראשות הוועד המרכזי והוועדים המחוזיים של לשכת עורכי הדין נערכות היום (ב') בתום שבועות של מלחמת השמצות שניהלו המועמדים השונים מעל דפי העיתונות.
בשבועות האחרונים נראתה קומת הכניסה לבית המשפט בתל-אביב כמעט כמו גני התערוכה ביום הפריימריס של הליכוד: המועמדים לראשות לשכת עורכי הדין עמדו ולחצו ידיים לכל עורך דין שעבר בסביבה; דיילים ודיילות מטעמם חילקו מדבקות צבעוניות ודפי מידע על פעילותם של המתמודדים.
27,000 עורכי דין יוכלו להצביע בבחירות. אבל למרות הפעילות הקדחתנית, ולמרות המודעות הבוטות בעיתונים, ספק אם עורכי הדין יבואו לקלפיות בהמוניהם: אם להסתמך על ניסיון העבר - אחוזי ההצבעה בבחירות ללשכת עורכי הדין נמוכים.

המועמדים לראשות הלשכה

על ראשות לשכת עורכי הדין מתמודדים חמישה מועמדים (מועמד נוסף פרש ברגע האחרון):
ראש הלשכה המכהן, ד"ר שלמה כהן, עומד בראש רשימת "לשכה אחרת", בה חברים, בין היתר, פרקליטת מחוז תל-אביב עו"ד רות דוד, ועו"ד יהושע רזניק. לדברי כהן, "לפני ארבע שנים קיבלנו לשכה מרוסקת, ושיקמנו אותה. יזמנו את משוב השופטים, בצד דיאלוג עם בתי המשפט וקיצוץ במס החבר. הכפלנו את היקף הפעילות של הלשכה, וניהלנו מאבק על הפרנסה והגנה על שלטון החוק".
כהן חושש מאוד מאחוזי הצבעה נמוכים. דרושים יותר מ-40 אחוזים מהקולות כדי לזכות בסיבוב הראשון.
עו"ד יראון פסטינגר, המתמחה בנזיקין וברשלנות רפואית, פועל תחת הכותרת "למען הפרנסה - להצלת המקצוע". לדבריו, הוביל את המאבק נגד המשמרת השנייה בבתי המשפט. פסטינגר אומר כי יפעל "ללשכה לא פוליטית כפי שהיא היום".
עו"ד שי סגל, העומד בראש רשימת "לשכה חדשה", אומר כי הוא המועמד היחיד שמסוגל לנצח את שלמה כהן, שנחשב למועמד המוביל. "עם בחירתי לראשות הלשכה", אומר סגל, "אביא לצמצום המנגנון המנופח שלה ולהעמדת דמי החבר על 250 שקלים לשנה".
שני מתמודדים נוספים, שסיכוייהם לזכות נחשבים לנמוכים, הם פרופסור אהרון נמדר, מומחה בתחום המיסים, ועו"ד זכי כמאל, שהציג רשימה המורכבת מיהודים ומערבים.

המועמדים לוועדים המחוזיים

לתפקיד יו"ר ועד מחוז תל-אביב מתמודדים: עו"ד אורנה לין, המכהנת בתפקיד כיום, עו"ד אילן בומבך, ועו"ד שמואל סף.
לתפקיד יו"ר ועד מחוז ירושלים מתמודדים: עו"ד עמוס גבעון, עו"ד רנאטו יאראק, ועו"ד יוסף תוסיה-כהן.
לתפקיד יו"ר הוועד במחוז הצפוני מתמודדים: עו"ד חאלד חוסני זועבי, ועו"ד עדנאן חליחל.
המועמדים לתפקיד יו"ר ועד מחוז חיפה הם: עו"ד אריה אבריאל, עו"ד רחל בן ארי ועו"ד יוסי חכם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים