שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יצור ימי מסתורי וענק נלכד לחופי צ'ילה

  היצור - 12 מטר רוחבו ו-13 טון משקלו - זורע מבוכה בקרב המדענים שאינם יודעים לזהות במה מדובר. תחילה סברו כי מדובר בשרידים של לוייתן אולם כעת סבורים כי מדובר בדיונון ענק

  יצור ימי מסתורי שרוחבו כ-12 מטרים, נמצא סמוך לחופי צ'ילה לפני כשבוע וזורע מבוכה בקרב מדענים. אתר ה-BBC דווח כי היצור נלכד סמוך לחוף כאלף ק"מ דרומית לבירה סנטיאגו על ידי אנשי חיל הים הצי'ליאני, שאמרו שראו לצידו יצור נוסף שהתברר לבסוף כלויתן מת. סוכנות אי.פי דיווחה שדייגים מצאו את היצור על החוף.
  משקלו של היצור נאמד בכ-13 טון. בתחילה סברו כי מדובר בשרידיו של עוד לוייתן מת אולם עד מהרה נשללה סברה זו מאחר וליצור לא היה חוט שדרה. "מעולם לא ראינו יצור כזה", אמרה אלזה קבררה, ביולוגית ימית מסנטיאגו לסוכנות רויטרס. היא ציינה שיצורים דומים נמצאו לאחרונה לחופי ניו זילנד.
  סברה נוספת שעלה הייתה כי מדובר בעור של לוייתן אולם לדברי קבררה, השרידים שנמצאו היו גדולים מדי והמרקם הג'לטיני שלהם ואפילו הריח שלהם שלל גם סברה זו. "אולי זה דיונון ענק שחלק מאיבריו חסרים או שמדובר במין חדש ולא מוכר", הוסיפה המדענית. היא אמרה שיצרה קשר עם גופי מחקר ימי בצ'ילה וברחבי העולם ושלחה דגימות של היצור בניסיון לאבחן מהו.
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  12 מטר רוחב ו-13 טון של חומר ג'לטיני אפור
  צילום: איי פי
  דיונון ענק או יצור לא מוכר
  צילום: רויטרס
  מומלצים