שתף קטע נבחר

שרון: "הממשלה עוד תקבל החלטות על ויתורים כואבים"

ראש הממשלה מבטיח כי יהיה מפנה חיובי; הממשלה תסייע לכך, בכל הדרכים: קיצוצי-תקציב, הפרטה, שינויים מבניים בקרנות הפנסיה ובמונופולים הממשלתיים

"הממשלה בראשותי עוד תקבל החלטות על ויתורים כואבים, כדי להגיע לשקט ולשלום. מנהיגות, פירושה לקבל החלטות קשות. פעלנו, נוסיף לפעול, ולא נחמיץ את ההזדמנות – לא המדינית ולא הכלכלית", כך הצהיר הערב ראש הממשלה אריאל שרון, בנאום הסיכום של כנס קיסריה.
לדברי שרון, מתחיל עכשיו להיווצר מפנה במשק שיביא לצמיחה מואצת. לדבריו, תוצאות המלחמה בעיראק מהוות איתות חיובי למשקיעים באזורנו – וגם ישראל תיהנה מכך. "יש שינוי באווירה בינינו לבין הפלסטינים, ומסתמן סיכוי רציני ראשון לעצירת הטרור. כל אלה נותנים מקום לתקווה שנוכל להתקדם ולהגיע סוף סוף לשקט ולשלום. להתפתחויות אלה יש השפעה גם על המשק, והשווקים אכן מגיבים בחיוב לשינוי באווירה ולהתקדמות בתחום המדיני".
לדברי שרון, עמדה הממשלה בשנתיים האחרונות לא פעם אחת בסכנה של אובדן שליטה על התהליכים הכלכליים ועל הגירעון בתקציב. "אבל הגבנו להתפתחויות במהירות ובנחישות – וקיצצנו בבריאות, בעלייה, בקליטה, בחינוך ובביטחון. זה מעיק עלי בכל יום באופן הקשה ביותר, אבל אני יודע שאין ברירה".
שרון הודיע כי הממשלה תפעל להורדת תוואי הגירעון בתקציב לאורך חמש השנים הבאות, כפי שהתחייבה בעבר – "וזה יאפשר לבנק ישראל להמשיך בהפחתות הריבית, בהתאם למצב המשק".
שרון הגן על תכניתה הכלכלית של הממשלה, ואמר כי במטרה להגיע לצמיחה יש צורך בביצוע שינויים מבניים במשק. "צריך לגעת בפרות הקדושות ביותר, שבחלקן לא העז לגעת איש מאז קום המדינה. אני מתמצא קצת בפרות, ואני לא נרתע מגעייתן".
שרון הסביר כי זו הסיבה שמעבר לקיצוצים בתקציב, אחד הנושאים הראשונים שבהם טיפלה התוכנית הכלכלית היה הרפורמה בקרנות הפנסיה. הוא גם גילה כי מתחילת השנה הוציאה כבר הממשלה 50 אלף עובדים זרים בלתי-חוקיים מהארץ, וכי בכוונתה להוציא 50 אלף עובדים נוספים עד סוף השנה.
עוד אמר שרון, כי הממשלה פועלת לשנות את המבנה המונופוליסטי של השירותים הממשלתיים - הרכבת, מקורות, חברת החשמל, ותחומים נוספים. לדבריו, הממשלה תמשיך גם בביצוע ההפרטות – באמצעות שוק ההון – של חברת בזק, בתי הזיקוק, הבנקים וחברות נוספות.
בנושא העלייה, אמר שרון כי הוא מקווה שבמהלך העשור הבא ניתן יהיה להביא לארץ מיליון עולים נוספים – וכי עד שנת 2020 נוכל לרכז בישראל את רוב רובו של העם היהודי. "אני מקווה, עם זאת, שאז מישהו אחר יצטרך לטפל בכך" – אמר שרון, לקולות הצחוק של משתתפי הכנס. "אל תדאג", צעק לעברו מישהו מהקהל, "פרס יטפל בכך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
התוכנית כבר מוכנה
צילום: ערוץ 2
מומלצים