שתף קטע נבחר

כמה עולה חוף ים בעיר יבשתית

פאריס מספקת את התשובה - ולא באופן תיאורטי

המונח "חוף ירושלים" מביא לא-מעט אנשים להרים גבה, עד שמבינים כי זהו כינוי לאחד מחופי העיר תל-אביב. מה תהיה התגובה על הביטוי "חוף פאריס"?
מאז השנה שעברה, השאלה אינה תיאורטית. בקיץ 2002 הופעל בפאריס חוף-ים - חול, צדפים, כסאות-נוח, אפילו דקלים - וההצלחה הייתה כה רבה, עד כי הפרוייקט מתחדש גם השנה.
אשתקד, היוזמה עלתה כמעט 15 מיליון אירו (פחות מ-17 מיליון דולר) לקופת העיריה של פאריס. ראש העיריה, איש המפלגה הסוציאליסטית ברטראן דלאנואה, הסביר כי "יש אלפי אנשים שאינם מצליחים לממן לעצמם חופשה אמיתית בחופי הים התיכון, ומגיע להם כי יעשו דבר-מה בעבורם". כאשר נסגר החוף המלאכותי, וסוכמו המספרים, התברר כי הוא טעה: בחוף של פאריס ביקרו 2.3 מיליון תושבים. לא כולם היו מבסוטים: רצועת-החוף הייתה צרה וקצרה (וצפופה), עומק החול היה סמלי למדי...
נוכח ההצלחה הגדולה, הוחלט לחדש את הפרויקט - ולשפר את הביצוע. הפעם, תובא לעיר-הבירה כמות חול הגדולה פי שלושה; ייחסם קטע עוד יותר ארוך של הכביש המהיר אשר לגדת הנהר סיין; יאורגן מתחם למשחקי כדור-עף; יתקיימו הופעות מוזיקליות; תוצב ספריית השאלה, שתתמחה בספרי מתח והומור קלילים. וההבדל העיקרי: המימון (15 מיליון אירו) יינתן ברובו על-חשבון נותני-חסות מסחריים ועסקיים.
המעוניינים, יוכלו למצוא את החוף על גדתו הימנית של הנהר: ממוזיאון לובר ועד נקודה המצויה קצת ממזרח לאי סן-לואי. החוף יופעל למן 20 ביולי, למשך 4 שבועות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האתר הקדורני מוצא עוד מתחרה חזק מדרום-מזרח
מומלצים