שתף קטע נבחר

ההיסטוריה של בת ים עדיין 'ממתינה לבית'

המוזיאון לתולדות בת ים היה אמור לקום כבר לפני שנים. שגיא: אני מקווה שהעניין יוסדר לפני פרישתי

חברי עמותת מייסדי בית ים ממתינים זה למעלה מ- 10 שנים להקמת מוזיאון בת ים. פרישתו הצפויה של ראש העירייה, יהושע שגיא, לטובת מינויו לשגריר ישראל בפיליפינים גורמת לחברי העמותה חשש מעיכוב נוסף בהקמת המוזיאון. בינואר 93' הבטיח אחד מסגני ראש העירייה דאז במכתב רשמי לחברי העמותה: "לאחר מאמצים רבים הגענו לשלב המעשי של הקמת המוזיאון לתולדות בת ים... בימים אלה אושר תקציב בסך 1.3 מיליון שקל להקמתו".
גם שגיא הודיע בינואר 97' ליו"ר העמותה, יעקב זיו: "אני מייחס חשיבות רבה להקמת מוזיאון לתולדות בת ים ואעשה כל מאמץ לקדם את העניין במסגרת יכולתה הכספית של הרשות בשנה הקרובה".
בדיקה שערך עיתון "חולון בת ים" העלתה כי החומר הארכיוני הרב שנאסף על ההיסטוריה של בת ים, עוד משנת 1919, מוחזק כיום במרתף בבניין מועצת הפועלים, בארונות בבית יד לבנים בעיר ועד לאחרונה גם במקלט ציבורי בשיכון ותיקים.
"11 שנים אנחנו מחכים, עוברים מישיבה לישיבה, ועכשיו, כששגיא הולך, אני חושש שהעניין שוב יידחה", אמר זיו, "אנחנו מחזיקים אלפי מסמכים אותנטיים וכלים מתקופת תולדות העיר, אבל זה עגום ועצוב שאין לנו מקום להציג אותם בצורה מכובדת".
שגיא בתגובה: "אנחנו עושים מאמצים רבים להקמת המוזיאון, ואני מקווה שאצליח להשלים משימה זו עוד לפני פרישתי המיועדת. עם זאת, שני דברים מעכבים את היישום. האחד, הקמת ועדה ע"י העמותה שתשתף פעולה, והנושא הזה רגיש ונמצא במו"מ. מעבר לכך, יש לנו כבר הצעה מיוחדת ממעצב תערוכות, מומחה מעולה לעיצוב והצגת תערוכות במוזיאון, ואנחנו רק מחכים לאישור תב"ר למימון פעילותו, המוערכת בכ- 30 אלף שקל כל חודש". שגיא הוסיף כי הבעיה הכספית נובעת בין היתר מהעובדה שלחברי עמותת המייסדים אין מקורות מימון נוספים לצורך הקמת המוזיאון, בדומה לעמותות אחרות שהקימו מוזיאונים מסוג זה.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממתינים כבר יותר מ- 10 שנים להקמת מוזיאון
מומלצים