שתף קטע נבחר

ויקי כנפו: נתניהו היה קשוב, אבל לא נתן תשובות

האשה שצעדה ממצפה רמון לירושלים נפגשה היום עם שר האוצר, אבל לא קיבלה תשובות. היא עדיין משוכנעת שמאבקה נגד קיצוץ הקיצבאות לאימהות חד הוריות יצליח. "המטרה שלי היא שכל 150,000 המשפחות החד הוריות יגיעו לכאן", היא אומרת. היום היא סוף סוף נפגשה עם שר האוצר

בצהריים (יום ה') התקיימה פגישתם של ויקי כנפו, אם חד הורית ממצפה רמון ושר האוצר, בנימין נתניהו. כנפו הפכה לסמל לאחר שצעדה במשך שבוע ממצפה רמון לירושלים במחאה על הקיצוץ בקיצבאות הבטחת ההכנסה לאימהות חד הוריות, שותיר אותה לדבריה ללא יכולת להאכיל את ילדיה.
בעקבות הפגישה עם שר האוצר, שנמשכה כשעה וחצי, אמרה כנפו ל-ynet: "בינתיים אין תוצאות. הפגישה היתה טובה, הוא הקשיב לנו מאוד. הוא היה מאוד קשוב, אמר שישב עם יועצים ויבדוק את הדברים, לא נתן תשובות לכלום. אנחנו את המשימה שלנו כאן לא גמרנו. נקבעו לנו עוד פגישות. בינתיים אני לא הולכת לשום מקום".
את הלילה השני בירושלים היא העבירה בסככה עם נשים חד-הוריות נוספות וילדיהן, מול משרד האוצר. "יש כאן בערך 20 נשים והילדים שלהן", מספרת כנפו. "מישהי הגיעה אתמול עם ילדים קטנים מאוד והתחננה להישאר איתנו. יש לה בית אבל אין בו מה לאכול. התחננתי בפניה שעוד לילה אחד תישן בבית - כי אין כאן תנאים וקר. היא בכתה נואשות להישאר אבל כואב לי על הילדים שלה. דאגנו שיהיה להם חם כי נורא קר פה בלילות. אנחנו עדיין לא מאורגנות אבל זה לא מה שישבור אותנו".
למרות הכל, אומרת כנפו, רבים בציבור הישראלי מגיעים כדי לתמוך. "כל הזמן מגיעים לכאן. זה מדהים לראות כמה אנשים טובים יש בארץ. הם ממש יוצאים מגדרם לסייע. אוכל לא חסר כאן - כל הזמן מביאים. קורת גג עדיין אין לנו - אבל זה לא מה שיכניע אותנו".
ויש גם יעד. "המטרה שלי" אומרת כנפו, "שיגיעו לכאן כל 150,000 המשפחות החד הוריות. יש מספיק מקום לכולם. צריך להרעיד את המדינה".
למקום הגיעו גם חברי כנסת ושרים כדי להפגין הזדהות. גם שר האוצר בנימין נתניהו הגיע שלשום בלילה, אך לא לפגישה רשמית. ויקי קיבלה אותו כמו את כל האורחים הבאים למקום - אבל ביקשה פגישה רשמית, בלשכה.
"כולם רוצים לראות מי היצור שעשה את הדרך הארוכה ממצפה רמון", היא אומרת בחיוך, "ההלם הוא יותר גדול לפגוש אישה פשוטה בת 43 . אפילו המציאו לי שם: הרגליים של המדינה".
במקביל לקריאתה של כנפו לפעול, נמשכות מחאות בכל רחבי הארץ. היום מפגינות אימהות חד הוריות בגינות סחרוב בירושלים מטעם עמותת "אחותי". ובשדרות - עמותת "ידיד" מכנסת אספה לקביעת צעדי מחאה כנגד הקיצוצים בהבטחת הכנסה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
כנפו. שכולם יבואו לכאן
צילום: חיים הורנשטיין
נתניהו. פגישה בלשכה
מומלצים