שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  משפחה חסידית היתה

  היום החלו צילומי הטלנובלה החדשה של ערוץ "תכלת" שתעלה באמצע אוגוסט. בתפריט: קרבות רבנים, פיתויים חילוניים ורוחניות במשבר

  אחרי גל הטלנובלות הספרדיות והגרסאות הישראליות: ב-14 באוגוסט תעלה "החצר", הטלנובלה החסידית הראשונה, בערוץ "תכלת".
  הסדרה מתארת את קורותיה של משפחת האדמו"ר הרעבע מלייבניץ, המתגוררת בקריית לייבניץ בתל אביב, וחשופה לעולם מדיח ומפתה. בין כוכבי הסדרה: עמוס לביא, איילת מרגלית, עודד מנסטר, אריה מוסקונה, לוסי דובינצ'ק, רננה רז ומיכאל כורש. הנה קטע וידאו שכולל קצת מאחורי הקלעים, וצילומים מהחזרות האחרונות.
  יוצר הסדרה הינו דניאל טאוב, ועל ההפקה מופקד דני פארן, מבעלי "דרסט" ("לחיי האהבה", "משחק החיים", "אסתי המכוערת"). צילומי הסדרה יחלו היום (א'), ובשלב הראשון היא צפויה למנות 26 פרקים, בהשקעה של 800 אלף דולר. יצוין כי "דרסט" וערוץ "תכלת" מנהלים מגעים להכנת גרסה אנגלית במטרה לשווק את הסדרה לתחנות זרות בעולם.

  מי נגד מי?

  גיבורה הראשי של הסדרה הוא האדמו"ר מלייבניץ, הרב עזריאל רוטנברג (עמוס לביא), המנהיג הרוחני הנערץ, שמסירותו לחסידיו מאיימת על שלמות משפחתו. אשתו, הרעבעצן שיינדל רוטנברג (איילת מרגלית) היא הכוח הנשי שמאחוריו, ומסתירה הרבה יותר ממה שנראה מבחוץ. בני משפחתו של הרב: זבולון (אביתר לזר) - בנו הבכור שנישואיו עקרים, שרולי (בני אלדר) - בעל נשמת הצדיק ואשתו הטהורה גיטל (לוסי דובינצ'ק), ציפורה (רננה רז) - בתו הפרודה והעצמאית של הרב, רוחל (שיר אידלסון) - בתו המתבגרת של הרב, עוזיאל (יובל רז) – הבן הקטן ורודף האקשן. עוד משתתפים בסדרה רבי משולם (אריה מוסקונה), התומך הכספי הגדול שגם דורש תמורה, רבי לייבל (שלמה תרשיש) – אחיו הבכור של האדמו"ר שאינו משוחח עמו מאז בחר האב באחיו לאדמו"רות וחווה-פרומה השדכנית (פירה קנטור).
  יוצר הסדרה דניאל טאוב אמר במסיבית עיתונאים, בהתייחס לשאלות לגבי נוכחות תשוקות וסקס בתסריט, כי בחברה החסידית יש מתח מיני גם בהעברת כוס בשולחן, וציין כי בין הסטים נמנים גם חדרי שינה של כמה מהדמויות. מנהל התוכניות אורי אורבך הדגיש שהדברים ייעשו במסגרת הצניעות המתבקשת.
  שלמה בן צבי, מנכ"ל ערוץ תכלת, אמר כי בתום 26 הפרקים הראשונים ישנה כוונה להזמנת 54 פרקים נוספים. "טלנובלת 'החצר' הינה הראשונה מבין דרמות המקור הגדולות של הערוץ והכוונה היא שמדי רבעון ייזום הערוץ הפקה מקורית חדשה וייחודית".
  המפיק דני פארן אמר כי "החצר" הינה ניסיון ראשון לטפל בסדרה דרמטית המבוססת על חומרים יהודיים-חסידיים, ולא בחומרים מתרבויות זרות. פארן אמר כי "מדובר באתגר הגדול ביותר מבין כל הפקות החברה עד היום".

  מה קורה עם תכלת?

  שרון יפה, הסמנכ"ל העסקי של הערוץ, סיפר ל-ynet כי עד כה התחברו 25 אלף מנויים. המדובר, לדבריו, בנתון גבוה מעל היעדים שהוצבו - 100 אלף מנויים בתום שנת השידורים הראשונה. הערוץ משודר בכבלים הדיגיטליים וב- YES בשלושת החודשים האחרונים, כאשר בחודשיים הראשונים נותרו שידוריו פתוחים לכלל המנויים. החל בחודש יוני החלו לגבות תשלום תמורת הצפייה בערוץ. הערוץ נמצא בבעלות קבוצת אנשי עסקים בראשות של שלמה בן צבי (76 אחוזים) ורון לאודר (24 אחוזים), ובמהלך השנה הושקעו בהשקתו 25 מיליון שקלים. התקציב הכולל של הערוץ להפקות מקור ורכש תוכניות זרות עומד על 30 מיליון ש"ח.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרב עזריאל. נערץ
  רננה. הבת העצמאית
  גיטל. טהורה
  רבי משולם. דורש
  לאתר ההטבות
  מומלצים