שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בקרוב: סרט ערפדים ישראלי ראשון
  מדובר בעיבוד קולנועי לספרו של גל אמיר "לילה אדום" אותו יפיק יפתח קצור

  סרט ערפדים ישראלי ראשון המבוסס על ספרו של גל אמיר "לילה אדום" יופק על-ידי יפתח קצור. הספר, מותחן ערפדים ראשון מסוגו בארץ, יוצר גותיקה מקומית תוך שימוש בנופים המקומיים ובהוויה הישראלית שכוללת רבנים, תושבים גליליים ומקובלים, כרקע פעיל למיתוס המוכר.
  קצור קרא את כתב היד טרם צאתו לחנויות הספרים בחודש שעבר והתלהב: "זה ספר מאד מפתיע, מאד מצחיק ונראה לי שהוא תפור לתסריט. יצרתי קשר עם גל אמיר והגענו להסכמה ומעכשיו זה התפקיד שלי להעביר את המקור הספרותי למדיום הקולנועי". לדבריו, מדובר בשלבים מוקדמים והמגעים עם כותבי תסריט בעיצומם.
  קצור מגדיר את הפרוייקט "סרט ערפדים מאד ישראלי שעוסק בקללה שהגיבור הראשי מנסה להרפא ממנה" ומוסיף ש"גרסת הספר תעבור אדפטציה ובמהלך העבודה נדון מחדש בדמויות, במערכות היחסים שביניהם ובמוטיבציות שלהם כפי שהם מופיעים בגרסת הספר". מחבר הספר, גל אמיר, יהיה לדבריו שותף לתהליך הפיתוח אך את כתיבת התסריט יעשו אחרים. גל אמיר מצדו אומר: "ברגע שיצרתי את הספר הוא יצא מידיי וניתן לפרשנות של הקוראים. הפרשנות שלי היא אחת מכמה שאפשר לתת. אני אינני תסריטאי ואני מאמין שעדיף שאת העיבוד לתסריט יעשה תסריטאי מיומן". את קצור הוא מגדיר: "מנוע שמזיז דברים". קצור מתכנן לסיים את העבודה על הסרט במהלך השנה הקרובה ובמקביל לעבוד על עיבוד ספר נוסף של אמיר "עפולה רחוב אופרה מספר 3", הפעם לסדרה טלוויזיונית.
  שם הספר "לילה אדום" נבחר בשיתוף עם גולשי ynet שהוזמנו לקרוא את הפרק הראשון של הספר ולהציע לכותר שם. בין ההצעות שעלו ולא נבחרו: "מלכה לב אדום", "קשר דם", "דם כחול", "דם מתחת לטלית", " עלילות דם" ו"בדמי ימיה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים