שתף קטע נבחר

האגודה נגד ניסויים בבעלי חיים: יוקנובה מתעללת בחיות

קוראת לחרם צרכנים בטענה, כי "צילומי סתר שנעשו במעבדות הניסויים של יוקנובה, חברה בת של פרוקטר אנד גמבל, חושפים התעללות קשה בכלבים ובחתולים"

האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי-חיים קוראת לבעלי הכלבים והחתולים להחרים את מוצרי חברת המזון איימס-יוקנובה, חברה בת של הקונצרן פרוקטר אנד גמבל. זאת, לטענתם, בעקבות פרסומים של ארגון זכויות בעלי-החיים הגדול בעולם PETA (אנשים למען יחס אתי לבעלי-חיים), שתיעד צילומים שנעשו בסתר, לדבריהם, במעבדות איימס-יוקנובה.
לטענת הארגון, חוקרת מוסווית מטעם ארגון PETA בארה"ב, שהתה תשעה חודשים במעבדה של יוקנובה וחשפה התעללות קשה במאות חתולים וכלבים במעבדה. לדבריה, "הכלבים והחתולים כלואים שנים ארוכות בבידוד בכלובי ברזל צרים, ללא צעצועים, ללא יכולת לשחק, והם מעולם לא התערו בחברת בני-אדם. רוב הכלבים צולמו כשהם מסתובבים סביב זנבם בטירוף הנובע מכליאה ממושכת בבידוד".
החוקרת צילמה, לטענתה, "כלבים שננטשו על הרצפה לאחר שגושי שריר נעקרו מהירכיים שלהם ועובדי המעבדה היכו אותם בחזה כל זמן שהפסיקו לנשום". מחקרים אכזריים כללו, לטענתה, "החדרת צינורות לגרונות הכלבים כדי לאלץ אותם לעכל חומרים מסוימים. ניסויים רבים בוצעו על ידי עובדי מעבדה ללא הכשרה". עוד טוענת החוקרת, כי "כשדיווחה על כלב שסבל מצליעה, נאמר לה שיש במעבדה מכשיר לצילום רנטגן משנות ה- 60 אך ללא סרט, ושמנהל המעבדה מעדיף להמית ולא לטפל בחיות עם עצמות שבורות".
החוקרת מספרת, כי מנהל המעבדה אמר לאחד העובדים לחתוך את מיתרי הקול של כל הכלבים וכשפנתה בבקה כדי שימנעו את חיתוך מיתרי הקול של הכלבים, בקשתה לא נענתה.
הארגון נגד ניסויים בבעלי חיים מוסר כי לפני שנתיים, בעקבות חשיפה קודמת של זוועות שצולמו במעבדה של יוקנובה, הבטיחו בכתב חברת איימס והחברה האם פרוקטר אנד גמבל, כי ישפרו את יחסם לבעלי-החיים במעבדות, ידאגו שהחיות לא יסבלו מכאב ויספקו סביבות מועשרות לחתולים ולכלבים המעורבים במחקר.
עד זמן פירסום הכתבה לא התקבלה תגובה מחברת איימס-יוקנובה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים