שתף קטע נבחר

מקורבי בן אליעזר זועמים: "פרס ופינס עשו מחטף"

לישכת מפלגת העבודה דחתה הצעה לבחור כבר עתה ועדה, שתכין את הפריימריס ליו"ר הקבוע ביוני 2004. ח"כ בן מנחם טוען ל"מחטף": חיכו שיהיו רק 30 חברים - והצביעו. סוף ה"הודנה" בין פרס לפואד?

חברי לישכת מפלגת העבודה דחו היום (ה') ברוב קולות את הצעתו של ח"כ אלי בן מנחם, מקורבו של בנימין בן אליעזר, להקים ועדה להכנת הבחירות ליו"ר הקבוע, שאמורות להתקיים ביוני 2004 בדרך של פריימריס פתוחים.
השבוע פורסם ב-ynet כי בחודש האחרון שיגרו בן מנחם ובן אליעזר ליו"ר שמעון פרס ולמזכ"ל אופיר פינס שני מכתבים בבקשה לכנס ישיבת לישכה, שתורה על בחירת ועדת בחירות וכן תקבע מועד אחרון להגשת מועמדות.
מכתבו של בן אליעזר לא נענה עד השבוע. באשר לפנייתו של בן מנחם, ניסה פינס לשכנעו לדחות את הדיון למועד אחר. אלא שבן מנחם התעקש להעלות את הצעתו לדיון, וכאמור, היא נדחתה ברוב קולות על ידי הלישכה. במקביל, קיבלה הלשכה את הצעתו של המזכ"ל לדון בהקמת ועדת הבחירות רק בחודש נובמבר, לאחר הבחירות לרשויות המקומיות.

"פרס בא כדי להישאר"

ח"כ בן מנחם וכן חברי לישכה זעמו על האופן בו בוצעה ההצבעה, אותו כינו "מחטף". לטענתם, פרס התעקש לקיים את הצבעה רק בתום הישיבה, כשנכחו באולם הישיבה כ-30 חברי לישכה בלבד.
"ביקשתי לדחות את ההצבעה לישיבה אחרת, אבל פרס התעקש לקיימה דווקא היום", אמר ל-ynet בן מנחם. "זה לא מקובל, ואנחנו נאסוף חתימות של חברי לישכה כדי לקיים הצבעה חדשה בישיבה הבאה. הפעם נתעקש על הצבעה חשאית, ואז נראה מה יהיו התוצאות".
"פרס ופינס גנבו את ההצבעה", מאשים דני כהן, חבר לישכה המקורב לבן אליעזר. כהן, שהיה מעורב בהצעה לבחור ועדת בחירות, טוען: "ישנה אוליגרכיה במפלגת העבודה, שחוששת ורוצה להישאר בכנסת. הפעם התברר סופית כי שמעון פרס בא כדי להישאר להרבה זמן".

סוף ה"הודנה" בעבודה?

בסביבתו של בן אליעזר אמרו כי לא ידעו שבכוונת פרס לקיים את ההצבעה עוד היום. "אם היינו יודעים, היינו נערכים אחרת, וההצעה הייתה עוברת", אומרים מקורבי בן אליעזר.
מקורביו של בן אליעזר הבהירו כי "פואד לא מתרגש בצורה יוצאת דופן ממה שקרה, והוא ימשיך לנהל מערכת יחסים תקינה עם פרס". עם זאת, הדגישו המקורבים כי "אם גם אחרי הבחירות המוניציפליות לא תקבע ועדת בחירות, סביר להניח שמה שמה שהיה, הוא לא שיהיה".
בעבודה, כמו בעבודה, גם לעניין פעוט יחסית יש משמעויות נסתרות. כעת סקרנים במפלגה לדעת, האם הסתיימה ה"הודנה" בין פרס לבן אליעזר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פרס. "בא כדי להישאר"
צילום: איי פי
צילום: דרור זיסמן
בן מנחם. "עשו מחטף"
צילום: דרור זיסמן
מומלצים