שתף קטע נבחר

גופתו של החייל הנעדר נמצאה קבורה בכפר כנא

הותר לפרסום: רב"ט אולג שייחט, החייל הנעדר מאז יום שני שעבר, נרצח על ידי חוטפיו ונקבר במטע זיתים בכפר כנא שבצפון. הגופה נמצאה לפני הצהריים על ידי גששים. זיהוייה הושלם בהמשך היום. המשטרה: החייל נרצח על רקע לאומני, לא ברור אם על ידי פלסטינים או ערבים ישראלים

סוף טרגי וקשה לפרשת היעלמותו של חייל צה"ל: גופתו של החייל הנעדר, רב"ט אולג שייחט מנצרת עלית, נמצאה לפני הצהריים (יום ב') כשהיא קבורה במטע זיתים באזור כפר כנא שבצפון. המשטרה קובעת כי מדובר ברצח על רקע לאומני - אולם לא ברור האם הוא מערב פלסטינים או ערבים ישראלים.
בדיקה העלתה כי החייל נרצח על ידי חוטפיו, ככל הנראה כבר ביום הראשון שבו נעדר, ונקבר באדמה. רובה ה-M-16 שלו נלקח ממנו. הגופה נמצאה בין היתר בעקבות ממצאים שנתגלו סמוך לכפר כנא. אז התחזקה ההשערה כי ערבים ישראלים קשורים לפרשה.
סלאח אל-הייב, גשש משטרה בכיר שהיה נוכח בזירה בעת גילוי הגופה, סיפר: "החשש שלנו התעורר אחרי שגילינו את הכומתה אתמול. היום ב-11:30 בבוקר, הגענו לזירה ומצאנו כאן תרמיל אחד של M-16. הבנו שזה קשור לחייל. אחרי זה התקדמנו לכיוון עץ במטע, וראינו כתמי דם. 20 מטר משם נראתה מחפורת עפר קטנה".
הגששים חשדו מייד שהגופה קבורה במקום. הם החלו לחפור בזהירות באדמת המטע. "חפרנו ופתאום מצאנו את עצמנו אוחזים ביד, עם שרוול של מדים", סיפר אל-הייב על הרגע הקשה.
הגששים הזעיקו את כוחות המשטרה, ואז החל תהליך זיהוי הגופה, בשיתוף אנשי המכון לרפואה משפטית. לזירה בכפר כנא הגיע מנהל המכון, הפרופ' יהודה היס, יחד עם כמה מאנשיו כדי להשלים את הזיהוי. במקביל, הודיעה המשטרה רשמית כי אין לה עוד צורך במתנדבים לחיפושים.
מפקד המחוז הצפוני, ניצב יעקב בורובסקי, אמר בשטח: "הפריטים מעידים על כך שאולג גילה תושייה, וכתוצאה מהפריטים, שכפי הנראה זרק, נמצאה גופתו. מדובר ברצח על רקע לאומני. זהות הרוצחים לא ידועה ולכן הסוגיה אם מדובר בערבים-ישראלים או פלסטינים טרם ידועה".
בורובסקי הודה לצוותי החיפוש ולמאות המתנדבים שגילו לדבריו "התנדבות יוצאת דופן". לדבריו, צוות חקירת הפרשה הופך מעתה לצוות חקירה לפרשת הרצח.
במערכת הפוליטית סערו הרוחות בעקבות גילוי הגופה. במפד"ל קראו לבטל את שחרור האסירים. שר החוץ, סילבן שלום, אמר כי נעשה הכל כדי למצוא את האשמים.

שבוע של חיפושים

רב"ט אולג שייחט נעלם ביום שני שעבר. כבר בתחילה היה ברור למשטרה כי מדובר בחייל למופת, שאינו קשור לגורמים פליליים כלשהם או יש חשד שנעדר מיוזמתו.
בחיפושים הנרחבים שהתקיימו בשבוע האחרון בכל אזור הצפון השתתפו מאות שוטרים, חיילים ומתנדבים. החיפושים התמקדו בימים האחרונים באזור כפר כנא, לשם עלה החשד כי נחטף החייל בידי גורמים עוינים. במערכת הביטחון העריכו בעקבות הממצאים השונים בחקירה כי כי אולג נחטף ונרצח כבר ביום שני, בעת שעשה את דרכו בטרמפ מצומת עמיעד לכיוון צפת. אחת ההערכות היא כי ערבים ישראלים מעורבים בפרשה הקשה.
חטיפתו ורציחתו של אולג שייחט היא מקרה אחד בשרשרת מקרים קשים של חטיפת ורצח חיילים, שבוצעו ב-20 השנה האחרונות על רקע לאומני. רובם נרצחו זמן קצר לאחר שנחטפו.
"הלב נקרע מכאב ואנחנו משתתפים בצער המשפחה. נעטוף בחום ובאהבה וניתן למשפחה כל מה שהיא זקוקה", אמר ראש עיריית נצרת עילית, מנחם אריאב, בצאתו אחר הצהריים מבית משפחת שייחט, עם היוודע הבשורה הקשה על מציאת גופת הבן החייל. אריאב הוסיף כי "מדינת ישראל חייבת להלחם מלחמת חורמה בבני העוולה שפוגעים בחפים מפשע. בנושא הזה כל תושבי נצרת-עילית והגליל כולו מאוחדים. אסור לתת לפושעים המנוולים להרים ראש".

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
אולג שייחט. נרצח ונקבר במטע הזיתים
צילום: רפרודוקציה
צילום: ערוץ 2
החיפושים. הכומתה נמצאה ראשונה
צילום: ערוץ 2
צילום: ערוץ 1
גופתו של אולג. "גילה תושייה"
צילום: ערוץ 1
צילום: ערוץ 2
האח, אדם שייחט. ההמתנה הסתיימה באבל
צילום: ערוץ 2
מומלצים