שתף קטע נבחר

קרית גת: שדה תעופה ליד הבית

אתר ציקלג 2 יומלץ כאתר לבניית שדה תעופה משלים לנמל בן גוריון. צוות מקצועי שבדק את האתרים המליץ על אתר נבטים שבנגב, אך בשיקלול גורמים הועדף ציקלג 2 שנמצא ממערב לקרית גת

רשות שדות התעופה בודקת חלופות להקמת נמל תעופה משלים לנמל תעופה בן גוריון. אחת מהחלופות הוא אתר ציקלג 2 הסמוך לקרית גת שדורג בעדיפות שנייה לאחר אתר נבטים שבנגב. בעיריית קרית גת עדיין לא יודעים על היוזמה.
האתר נמצא באזור שממערב לקרית גת בין שדרות לאשקלון. בתחילת חודש יולי קיימה מועצת רשות שדות התעופה ישיבה ובה אישרה את המלצות צוות תכנון בדבר בחירת חלופות לנמל תעופה בינלאומי נוסף שישמש כמשלים לבן גוריון.
במהלך ארבע שנות עבודה ערך הצוות בחינה מקצועית מפורטת של 22 אתרים, על פי קריטריונים של איכות סביבה, משימות, פיתוח לאומי, תנועה, תחבורה ותשתיות, פיתוח אזורי ושיקולי תעופה. הציבור הרחב שותף אף הוא בבחינת דירוג האתרים הפוטנציאליים. הדירוג בוצע על ידי קבוצות אוכלוסין מגוונות המייצגות עמדות שונות, ונבדק באמצעות מילוי שאלונים.
הצוות המקצועי ערך בחינה מקצועית מדוקדקת של האתרים, כאשר המסקנות שניתנו לחלופות השונות שוקללו על פי כל אחד מהקריטריונים. התוצאות הניבו את המדרג הבא: נבטים בעדיפות ראשונה, אחריו אתר ציקלג 2, הקמת אי מלאכותי בים ואתר ציקלג 1.
נבטים אמנם נמצא בעדיפות ראשונה על בסיס הבדיקה ובהתחשב בקריטריוני התכנון שנקבעו. אולם בבחינת חלופות אלו על בסיס עלות מול תועלת, קבעו ברשות שדות התעופה כי אתר ציקלג 1 הוא עדיף, כשאחריו אתר ציקלג 2 ונבטים. שקלול שני השיקולים העלה את אתר ציקלג 2 כאתר מועדף. יחד עם זאת, הוצע על ידי צוות התכנון ובאישור המועצה להמשיך בבדיקת החלופות שבין אתר ציקלג 2 לנבטים.
מרשות שדות התעופה נמסר כי מדובר בתהליך ארוך שאמור לקבל אישורים רבים כולל זה של הממשלה. עוד נמסר, כי התוכנית היא לטווח של לפחות עוד 10 שנים. בקרית גת שמחו לשמוע על הרעיון, כי נמל התעופה החלופי של ישראל יהיה במרחק קילומטרים ספורים מערי הדרום.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קילומטרים ספורים מערי הדרום יבנה נמל התעופה החלופי של ישראל
מומלצים