שתף קטע נבחר

בלעדי: דו"ח הביניים של נתיחת החייל דני הילר

פרסום ראשון: לידי ynet הגיע דו"ח הביניים אודות נתיחת גופתו של החייל דניאל הילר ז"ל, שהובא היום למנוחות בפעם השנייה. הפתולוג הדני כותב: "הגופה לא נתפרה אחרי הנתיחה הראשונה, רוב האיברים הפנימיים היו חסרים". סימני השאלה ממשיכים לרחף מעל המכון הפתולוגי באבו כביר

בלעדי: דו"ח הביניים של הפתולוג הדני, שניתח שוב את גופת החייל דניאל הילר ז"ל, שהגיע ל-ynet, קובע כי יש לכאורה ממצאים על כך שאיברים רבים נעלמו מהגופה, ובהם צלעות ומבנים צוואריים. בעקבות פרסום הדו"ח ב-ynet, תתכנס בתחילת השבוע הבא ועדת הבריאות של הכנסת כדי לדון בנושא ולשמוע עדויות.
מדו"ח הביניים (למסמך המלא לחצו כאן) המתפרסם כאן לראשונה, עולים סימני שאלה לגבי מה אירע לגופתו של החייל לאחר שנותח במכון לרפואה משפטית באבו כביר ונקבר לפני כשנתיים. כיצד נעלמו למשל איברים, כגון צלעות ועצמות, שאינן מתכלות גם לאחר הקבורה הממושכת?
עוד קובע הדו"ח כי החייל נהרג מפצע ירייה בראשו, אולם איננו מפרט האם מדובר בהתאבדות או בחשד לאירוע מסוג אחר. הדו"ח המלא של הפתולוג, ד"ר יורגן תומסן, צפוי להתפרסם בתוך מספר שבועות.
דו"ח הביניים הוכן לבקשתם של הורי החייל, דניאלה והרמן הילר, שחששו כי לפתולוג הדני "יקרה משהו" ואז יאבדו מסקנותיו. ד"ר תומסן נענה לבקשתם וכתב את הדו"ח בתום הנתיחה, לפני ששב לדנמרק.

"רוב האיברים חסרים"

וכך נכתב בדו"ח הביניים, שהגיע לידי ynet: "אני, החתום מטה, ביצעתי היום נתיחה שנייה שלאחר המוות בדניאל הילר, שנולד ב-15 בנובמבר 1982. הוא מת ב-30 במאי 2001 והיה קבור מאז בארון קבורה, להוציא נתיחת גופה שבוצעה מייד לאחר המוות".
בין הממצאים העיקריים, כותב ד"ר תומסן:
* "הגופה לא נתפרה לאחר הנתיחה הראשונה".
* "רוב האיברים הפנימיים היו חסרים, כמו גם מבנים צוואריים ושלוש צלעות".
הפתולוג הדני חתום על המסמך והוא מציין כי המוות נגרם מ"פצע יריה בראש". מה שמעורר עוד יותר את השאלה לגבי היעלמותם של עצמות ואיברים - שכלל לא נמצאו באזור הפגיעה.

הכנסת תדון במידע

כעת עוברת הפרשה כולה לזירה הפוליטית: הרופא הישראלי, ששימש כאסיסטנט של הפתולוג הדני בנתיחתו של דניאל הילר ז"ל, זומן להשמיע את עדותו בפני ועדת הבריאות של הכנסת, לבקשתו של יו"ר הוועדה, חבר הכנסת שאול יהלום. הישיבה הדחופה מתכנסת בעקבות חשיפת ממצאי הנתיחה ב-ynet אתמול.
מנהלת הוועדה, שירלי אברמי, שוחחה אמש עם הרופא הישראלי, שתיעד עבור ד"ר תומסן בכתב את ממצאיו. הרופא התבקש על ידי אברמי להגיע לוועדת הבריאות של הכנסת ולהשמיע את רשמיו לגבי אי הימצאותם של האיברים בגופתו של הילר ז"ל. הוועדה תתכנס בתחילת השבוע הבא.
היום (ד') הובא דניאל הילר למנוחות בפעם השנייה, בהלוויה צבאית שנערכה בדימונה. הפרשה כולה החלה לפני כחודשיים, לאחר שהורי החייל הוציאו את גופתו מהקבר והציבו את הארון בביתם. ההורים תבעו ממשרד הביטחון, בשנתיים מאז נהרג בנם, לחקור מחדש את מותו במהלך במסע טירונים בגבעתי. ההורים השכולים הגיעו לבסוף להסכם עם משרד הביטחון, לפיו פתולוג מחו"ל ינתח את בנם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המסמך ותמונתו של דני הילר ז"ל
צילום: מאיר אזולאי
האב, הרמן הילר
צילום: מאיר אזולאי
צילום גלי תיבון
מנהל המכון הפתולוגי היס. מה קרה במכון?
צילום גלי תיבון
צילום: עמית שאבי
ח"כ יהלום. זימן דיון דחוף
צילום: עמית שאבי
מומלצים