שתף קטע נבחר

מאות מחפשים אחר הנעדרת דנה בנט

דנה בת ה-18 נעלמה ביום חמישי בטבריה. מאות שוטרים ומתנדבים מחפשים אחריה באזור שבין המושבה מגדל לכפר מרר. דנה זקוקה לתרופות בשל ניתוח שעברה בראשה. אמה: "אנחנו נמצאים בסיוט אמיתי"

מאות מתנדבים המשיכו היום (ב') בחיפושים אחר דנה בנט, בת ה-18 מטבריה, הנעדרת מאז יום חמישי בלילה.
בחיפושים היום השתתפו כ-650 בני אדם, בהם 250 שוטרים, 50 מתנדבים וכן חיילי צה"ל ואזרחים שהגיעו כדי להתנדב. עד כה לא נתגלה מידע חדש באשר להיעלמותה של הנעדרת.
דנה נעלמה כאשר היתה בדרכה מעבודתה החדשה במסעדה בעיר לבית דודה. החיפושים מתמקדים במרחב בין המושבה מגדל לכפר מרר ובמשטרת המחוז הצפוני הביעו חשש כבד לגורלה.
בסוף השבוע פורסם כי באותה השעה בה נעלמה דנה ביום ה', דיווח חייל כי ערבים ניסו לחטוף אותו במכונית, בשעה המתין לאחיו בצומת יקנעם. החייל הצליח לסכל את החטיפה כאשר דרך את נשקו ואיים על שלושת התוקפים, שנמלטו במכוניתם. אמש הגבירה המשטרה את כוננותה בכל רחבי הארץ, מחשש לניסיונות חטיפה נוספים.

"בתי ילדה מיוחדת"

המשטרה הקימה חדר פיקוד קדמי במושבה מגדל שמרכז את החיפושים, בהם משתתפים שוטרים, מתנדבי המשמר האזרחי ומתנדבים. מסוק משטרתי, עשרה פרשים ועשרות ג'יפים וטרקטורונים השתתפו אף הם בשבת במבצע החיפושים.
מפקד משטרת טבריה, סגן ניצב דורון כהן אמר ל-ynet: "אין שום סיבה להיעדרותה ואין לנו שום קצה חוט. אנחנו חושבים על כל האפשרויות. הרמנו מסוק לאוויר ואנחנו מסתייעים בעשרות ג'יפים וטרקטורונים מסביב לטבריה. ככל שהשעות עוברות ואין שום סימן, הולך וגובר החשש לגורלה".
אמה של דנה, ויקי, נמצאת עם המשטרה בחפ"ק: "דנה ילדה מיוחדת, אחראית מאוד. כל דבר אצלה מחושב והיא שוקלת לפני כל צעד. זו לא אחת שמחליטה בשניות על כל שינוי. לפעמים אני אומרת שזה מוגזם מרוב שהיא אחראית. דנה מיידעת אותי תמיד על כל דבר, גם כשהיא יודעת שאני אכעס. אנחנו נמצאים בסיוט אמיתי. חוסר הידיעה, שאני לא יודעת איפה היא ומה קורה".
המשפחה חוששת לנוכח העובדה שלפני שלושה חודשים עברה דנה ניתוח בראשה לטיפול בכלי הדם. מאז היא עוברת טיפולים ונזקקת לתרופות. אמה ויקי: "היא יודעת אלו תרופות היא צריכה לקחת וסומכת רק על עצמה בעניין הזה. כל כך לא מתאים לה להיעלם. בחורה עם עקרונות. אני מקווה לשמוע כמה שיותר מהר ממנה. אנחנו עוקבים מקרוב אחר החיפושים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה
דנה בנט. נעדרת
צילום רפרודוקציה
צילום: ישראל סמיונסקי
חיפושים נרחבים בצפון. ארכיון
צילום: ישראל סמיונסקי
מומלצים