שתף קטע נבחר

מסתמן: נתניהו לא יועמד לדין

בפרקליטות מחוז ירושלים מביעים ספקות כבדים לגבי מהימנותו של עד המדינה אבנר עמדי. מזכירתה לשעבר של שרה נתניהו: היתה שחיתות והייתי עדה לזה. המשטרה לא בדקה באופן רציני

פרקליט מחוז ירושלים, משה לדור, נוטה ככל הנראה שלא להגיש כתב אישום נגד בנימין נתניהו, בפרשת אבנר עמדי והמתנות. הבוקר דווח כי בפרקליטות מחוז ירושלים מביעים חשש כי עדותו של עד המדינה, הקבלן אבנר עמדי, היא "בעייתית".
לפיכך, מעריך לדור, כי אין די ראיות כדי להבטיח הרשעה במשפט. ההערכה המתגבשת בפרקליטות המדינה היא לפיכך שראש הממשלה לשעבר לא יועמד לדין.
היועץ המשפטי לממשלה אלייקים רובינשטיין סירב הבוקר להגיב לידיעה, ואמר כי הדיונים בסוגייה נמשכים ואין עדיין החלטה סופית. עורכי דינו של נתניהו נמנעו עד כה למסור תגובה על הידיעה. בנימין נתניהו אמור לנאום הערב בעצרת בהתנחלות עפרה, לרגל 25 שנים להקמתה.
נעמי אייגוס, שהייתה מנהלת הלשכה של שרה נתניהו, הביעה פליאה בשיחה ל-ynet מהמלצת הפרקליטות המסתמנת. "אני מסרתי למשטרה חומר חשוב מאוד, שיש בו הרבה ראיות שיכלו לקדם את החקירה", טוענת אייגוס. לדבריה, במשטרה נערך לה תשאול כללי בלבד, במקום לבדוק דברים שהעלתה בפני החוקרים. "למשטרה היה נוח לטפל בתלונה ברורה ולא להתחיל לבדוק ולחקור, ולכן היא החליטה להתמקד בעמדי ועניין המתנות. אני התרשמתי שהחקירה לא הייתה לעומק. אני יודעת שהיתה שחיתות, אני הייתי עדה לה ואת זה אף אחד לא יקח ממני", אומרת אייגוס.
עורך הדין יהודה רסלר מעריך בשיחה לynet כי המשטרה תיפגע מההמלצה. "זה מעורר שאלות באשר לעץ הגבוה עליו טיפסה המשטרה. אם אכן תתקבל המלצת הפרקליטות, החלטה כזו פוגעת קשות ביוקרה של המשטרה", אומר רסלר. לדבריו, אם אכן ייראו הדברים כך, נעשה לנתניהו "עוול איום ונורא. שמו הטוב נפגע, ושום דבר כבר לא יוכל לתקן זאת".
במשטרה מסרו ל-ynet בתגובה לדבריה של נעמי אייגוס: "משטרת ישראל סיימה את החקירה ואת המלצותיה העבירה לפרקליטות. מעבר לזה אין בדעתנו להוסיף דבר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
בנימין נתניהו. העד עמדי בעייתי
צילום: זום 77
מומלצים