שתף קטע נבחר

ארז בן ה-18 נהרג בפיגוע באריאל

ארז הרשקוביץ, תושב אלון מורה, נרצח בפיגוע בטרמפיאדה באריאל. הוא הותיר אחריו אב, אם ו-8 אחים ואחיות. חבריו ללימודים של ארז היו בטיול ברמת הגולן כשקיבלו את הידיעה המרה: "הוא היה בחור שקט, שידע להקשיב, משקיען, נעים ועדין", סיפר עליו חברו אלחנן ויינשטיין

אבל כבד ירד בצהריים (יום ג') על משפחת הרשקוביץ ועל תושבי אלון מורה, עם היוודע דבר מותו של בן היישוב, ארז הרשקוביץ (18), בפיגוע ההתאבדות באריאל.

 

ארז היה בן למשפחה ותיקה ביישוב והותיר אחריו אם, שושנה, אב, מאיר, ושמונה אחים ואחיות. הוא התגייס לשירות ביטחון רק לפני שלושה שבועות במסגרת העתודה האקדמית ולמד בישיבה הטכנולוגית בכפר אברהם, סמוך לפתח תקווה.

 

חברו של ארז, אלחנן ויינשטיין מאלון מורה, סיפר ל-ynet: "ארז היה עתודאי והתגייס לטירונות בבסיס זיקים והיה אמור לחזור ללמוד בכיתה יג'. למדנו ביחד מכיתה ב', כיתה קטנה באלון מורה. הוא היה בחור מאוד מתחשב. תמיד ידע למצוא לו שותפים במשפחה ובחברה, בחור שקט, שידע להקשיב. בחור משקיען, נעים ועדין. אני זוכר אותו מהטיולים השנתיים ביחד, ערבי כיתה, אפילו התחפשנו ביחד בפורים. לא מאמין שהוא לא כאן. זה עוד לא נתפס לדבר עליו בלשון עבר".

 

רבים מחבריו ללימודים של ארז היו בטיול ברמת הגולן, כשהגיעה הידיעה המרה. מזכירות היישוב איתרה אותם במהלך הטיול ודיווחה להם על הפיגוע באריאל. בצהריים שבו חבריו של ארז לאלון מורה, כדי להשתתף בהלוויה.

 

"זה אסון נוראי"

 

ראש הישיבה הטכנולוגית בכפר אברהם, הרב מנחם סלומון, ששימש בשנה האחרונה כמורהו המחנך של ארז, סיפר ל-ynet: "זה אסון נורא. קשה לי לדבר. ארז רק עכשיו סיים י"ב. הוא היה בחור שמשקיע את כל מה שיש לו, מלא חיים. כולם אהבו אותו מאוד. לא תוכל למצוא בן אדם שיגיד עליו מילה אחת רעה, משהו לא רגיל.

 

תמיד רצה לעזור לכל מי שאפשר, תמיד רצה לתרום לכל דבר, להתנדב. הוא היה נשאר בישיבה אחרי כולם כדי ללמוד עוד, היה משקיע, הראש שלו היה כל הזמן בתוך הספרים. הוא גר בישיבה, והיה בה ממש בן בית". 

 

דובר אלון מורה, בני קצובר, סיפר שאנשים ביישוב שרויים בעצב כבד: "ילדי משפחת הרשקוביץ קיבלו את הבשורה בהלם גמור. בזמן שאנחנו מתכוננים לסידורי ההלוויה של ארז אנחנו מארגנים משלחת לבקר את אילנה בורוק, תושבת היישוב, שנפצעה קשה בפיגוע באריאל ומאושפזת בבית החולים בילינסון".


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
ארז הרשקוביץ. נרצח בפיגוע
צילום: רפרודוקציה
צילום: טליה רוזין, דובר צה"ל
הפיגוע באריאל
צילום: טליה רוזין, דובר צה"ל
מומלצים