שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  דיאטה: מדוע אסור לדלג על ארוחות

  רבים חושבים שדילוג על ארוחות יוביל לירידה במשקל, אך מסתבר שדווקא אכילה בתדירות גבוהה לאורך היום, במנות קטנות בכל פעם, מסייעת למניעת השמנה

  אנשים רבים שרוצים להפחית ממשקלם סבורים שככל שיאכלו פחות, כך יפחת משקלם. האמת? נשמע על פניו סביר. אולם מה שקורה בשטח גורם בדיוק לתוצאות הפוכות. פעולת הדילוג על הארוחות איננה מבזבזת קלוריות כמו דילוגים בפארק, לא ממש מועיל להפחתת משקל, ואף מזמין זלילות בשעות לגמרי לא צפויות.

   

  במחקר חדש בו השתתפו 500 אנשים, נבדקו הרגלי האכילה שלהם בחמישה מועדים שונים במהלך שנה אחת. לצורך התיעוד, כל מנה מעל 50 קלוריות נחשבה במחקר כפרק אכילה, שנבדל מפרק אכילה אחר בהפסקה של 15 דקות לפחות.

   

  לאחר ניתוח התוצאות והתאמתם לסך הצריכה האנרגטית והפעילות הגופנית נתגלו הממצאים הבאים: אלו שאכלו שלוש ארוחות גדולות ביום ועוד ארוחת ביניים קטנה היו בעלי סיכוי של 45% פחות לפתח השמנת יתר. אלו שדילגו על ארוחת הבוקר, היו בעלי סיכוי של 45% להוסיף במשקלם.

   

  כאשר מדלגים על ארוחה, בעיקר על ארוחת הבוקר, מגיעים לארוחה הבאה מורעבים ואז פשוט אוכלים וזוללים יותר. ומכיוון שקשה לשלוט על מה שאוכלים כאשר רעבים, מומלץ להקפיד על ארוחות מסודרות עם מרווחים קטנים ביניהם.

   

  תוצאות מחקר זה מחזקות את מה שכבר ידוע שנים רבות, ושהוכח במחקרים רבים נוספים. בנוסף, גם מחקר זה הראה שאין קשר בין אכילה בלילה וסיכון מוגבר להשמנה, כל עוד סך הצריכה הקלורית נשמרת. ממצא נוסף שאינו חדש, אך כדאי להתייחס אליו בכובד ראש הוא, שאכילה מחוץ לבית, או בדרך הביתה, קשורה לסיכון מוגבר להשמנה. כאשר אוכלים במסעדות, המנות בדרך כלל גדולות יותר ומכילות יותר שומן מאשר בבישול ביתי, בלי קשר לדילוגים על ארוחות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ג'ניפר פוסטר
  רצוי לפזר את הארוחות למשך היום
  צילום: ג'ניפר פוסטר
  לפורטל הבריאות MIOK - לחצו כאן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים