שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בוש - למסע ציבורי בעד הקיצוצים במס
  מכנס את יועציו הבכירים בעת חופשתו (האחרונה לפני חידוש המאבק על הנשיאות בשנה הבאה), כדי להציב תשובה לטענות ולפיהן מדיניות המיסוי גורמת לגירעון ומסייעת רק לעשירים

  נשיא ארצות-הברית, ג'ורג' בוש, הודיע היום על כינוס יועציו הבכירים - בעיצומה של חופשתו השנתית - כדי לפתוח במסע ציבורי למען תוכנית הקיצוצים-במס שלו.

   

  לחוותו של בוש בטקסס זומנו 6 מאנשיו הבכירים ביותר: שר האוצר ג'ון סנואו, שר המסחר דון אוונס, שרת העבודה איליין צ'או, מנהל התקציב ג'ושואה

  בולטן, היועץ הכלכלי הבכיר סטיבן פרידמן, ראש-הסגל של הבית הלבן אנדרו קארד; כמו-כן ישתתפו בדיונים יועצים ועוזרים נוספים.

   

  מטרת הדיונים אינה קשורה ביוזמות כלכליות חדשות - אלא ביוזמה האחרונה של הנשיא, המבוססת על קיצוצים-במס בהיקף נרחב.

  בוש רוצה להציב תשובה פומבית נמרצת לטענות (בעיקר של אנשי האופוזיציה מן המפלגה הדמוקרטית) ולפיהן היוזמה של בוש אחראית להגדלת הגירעון בתקציב הפדרלי וזאת אך ורק כדי לסייע לעשירים בלבד.

   

  "הנשיא מאוד מחויב לכלכלה, לעבודה בשביל לקדם את הצמיחה, ליצירת מישרות כך שיימצאו לכל אמריקני המעוניין לעבוד" - אמרה דוברת הבית-הלבן, קלייר ביוקאן. "הוא אכן הציע, לפני כמה חודשים, כמה פעולות מאוד אגרסיביות" (נמרצות, בעלות-השפעה) "ואמיצות שמטרתן להתמודד על היעדים הללו; ההצעות שלו הפכו לחוקים, ורק כעת מתחילים צעדים אלה לזרום דרך הכלכלה".

   

  מומחים הזכירו כי היוזמה של הנשיא עולה 350 מיליארד דולר, למימון הוויתור של הממשל על הכנסות מן המס על דיווידנדים ולמימון תמריצים לפעולות עסקיות חדשות של התאגידים והחברות.

   

  פרשנים אמרו כי "ספק האם הזינוק בצמיחה (2.4%), שנרשם ברבעון אפריל-יוני, נובע מהיוזמה של בוש; וגם אם כן, ואפילו בהשוואה עם הצמיחה האנמית (1.4%) שנרשמה ברבעון הראשון - זה לא קצב מספיק ליצירתן של 2.0 מיליון מישרות אשר בוטלו בארצות-הברית מאז הפך בוש לנשיא".


  פורסם לראשונה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים