שתף קטע נבחר

תוכנות אנטי וירוס חינמיות

מהן תוכנות האנטי וירוס המומלצות שיאפשרו לכם להישאר מוגנים מבלי לשלם על כך ולו שקל אחד? ועוד: שירותי סריקה מקוונים נגד וירוסים וכשלי אבטחה, שמאפשרים לקבל חוות דעת נוספת

איומי הוירוסים שינו מאד את פניהם בשנים האחרונות. אם פעם היינו נזהרים מווירוסים שמגיעים אלינו בדיסקטים (אם מישהו עוד זוכר מה זה), הרי שהיום רוב ההדבקות נגרמות מהודעות דואר, ורוב הווירוסים הם מסוג תולעת (בניגוד לוירוסי ה-Boot שהיו אופייניים לימי הדיסקט). היום, בניגוד לפעם, גם לא די בהרגלי עבודה נכונים - וירוס יכול להדביק מחשב גם אם קיבלנו הודעת דואר נגועה ממישהו שאנחנו כן מכירים, ואפילו אם לא פתחנו את הקובץ המצורף. אי אפשר להתגונן בלי תוכנה.

 

הבחירה באנטי-וירוס היא לא עניין פעוט. מדובר בתוכנות שמתערבות בכל מה שנעשה במחשב, מפשפשות בקרביו של כל קובץ וצריכות לעשות זאת בזמן אפסי. בהחלט לא משימה פשוטה, ולא כל תוכנת אנטי-וירוס עושה זאת באותה מידה של יעילות - וזה בלי שדיברנו על היכולת שלה באמת לזהות וירוסים ולהסיר אותם.

 

היום גם ידוע שחלק ממפתחי הוירוסים תופרים אותם סביב ההגנות של תוכנות אנטי-וירוס פופולריות, מתוך כוונה לעקוף אותן ביעילות אצל מרבית המשתמשים. לכן, תוכנות האנטי-וירוס הפופולריות - גם אם הן טובות ומקצועיות - הן לאו דווקא אלו שיתנו לנו את ההגנה הטובה ביותר.

 

AVG ו-Avast!

 

בפינת ה"אנטי-וירוס בחינם" נוהגים בדרך-כלל להמליץ על הגירסה החופשית של AVG מבית Grisoft. אנחנו עדיין חושבים ש-AVG הוא מוצר אנטי-וירוס טוב, ובתור סוס שמחולק חינם לא נבזבז זמן על בדיקת שיניו, רק שהפעם רצינו להמליץ על גירסה חינמית של תוכנת אנטי-וירוס פופולרי אחרת: Avast! של חברת Alwil.

 

Avast! Home Edition, כמו הגירסה המסחרית של התוכנה, היא מוסמכת ICSA (מעין תו תקן של תוכנות אבטחת מידע) ועברה את מבחני Virus Bullatin ביוני האחרון. Alwil מאפשרת להוריד ולהתקין אותה חינם (לאחר רישום) ולקבל מנוי לעדכונים במשך 14 חודשים. האפשרויות הכלולות בגירסה הזו נדיבות למדי, כולל מודול בדיקה רגיל, תוכנת רקע ותוסף מיוחד שמאפשר לבדוק הודעות דואר של Outlook.

 

Alwil טוענת שהיא מחלקת את האנטי-וירוס מתוך כוונה לעזור במניעת התפשטות הוירוסים הגלובלית. אנחנו היינו כמובן חושבים שהיא מעוניינת בשדרוגי משתמשים לגירסה המתקדמת, אבל מה אנחנו מבינים בשיווק. בכל מקרה, מדובר באנטי-וירוס פשוט וקל להתקנה ותפעול במחיר ללא תחרות - אחת העיסקאות הכי משתלמות בשטח.

 

אפשרות: שתי תוכנות אנטי וירוס

 

גם אם אתם מרוצים מתוכנת האנטי-וירוס הנוכחית שלכם, התקנת אנטי-וירוס נוסף לא תהיה צעד חריג כל-כך. משתמשים שעוסקים בהחלפת קבצים ובגלישה אינטנסיבית באינטרנט, צריכים לשקול שילוב של שימוש בשני אנטי-וירוסים. מכיוון שלרוב לא ניתן להפעיל שני אנטי-וירוסים בו זמנית על מחשב אחד (בגלל מגבלות טכניות של גישה לקבצים) כדאי לאמץ את השיטה הבאה: את האנטי-וירוס הרגיל והוותיק שלכם השאירו בהתקנה מלאה, כולל סריקת רקע של קבצים והודעות דואר. את התוכנה הנוספת התקינו לצידו, והשתמשו אחת לשבוע.

 

Avast! 4 Home Edition

רשיון: חופשי כולל מנוי לעדכונים, במשך 14 חודשים

נפח הקובץ: 6.4MB

האתר: www.avast.com

קישור ישיר להורדה

 

הגנה אונליין

 

חושבים שיש לכם וירוס? לא סומכים על התוכנה שלכם? באינטרנט תוכלו לקבל חוות דעת נוספת בעזרתם האדיבה של מנגנוני סריקה מקוונים. במקום להתקין עוד תוכנה, תוכלו להשתמש באחד משירותי האנטי-וירוס המקוונים. החיסרון העיקרי שלהם הוא שהם לא כוללים אפשרות לתיקון קבצים שנפגעו, אבל הם יאפשרו לכם לפחות לדעת שנדבקתם בוירוס ולפעול בהתאם.

 

כדי לשפר את האבטחה הקיימת אין צורך בהכרח להוריד ולהתקין תוכנות נוספות מעבר למה שכבר יש לנו - רוב החברות הפעילות בתחום אבטחת המידע מציעות היום כלי סריקה מקוונים. אמנם ברוב המקרים הם לא מאפשרים לפתור בעיות האבטחה שנתגלו ללא התקנה של התוכנה, אבל הסריקה המקוונת עשויה להיות תוספת מצויינת לכלי התוכנה שכבר התקנו.

 

חלק מהכלים מחפשים וירוסים או בודקים את פריצות הרשת להאקרים ומאתרים פרצות אבטחה ובאגים ידועים. בחלק מהמקרים, בעיה שזוהתה תוכל להוביל אתכם לפתרון פשוט - התקנת טלאי, הורדת תוכנה ייעודית להסרה של יישום מזיק זה או אחר. כלומר, לא בהכרח תצטרכו להוריד את התוכנה השלמה או לשלם עליה.

 

1. מנגנון בדיקה מקוון לפרצות אבטחה באתר של Sygate. מומלץ להריץ לאחר התקנת Firewall.

 

2. בדיקת וירוסים חינם באתר של TrendMicro.

 

3. מנגנון הבדיקה המקוון של סימנטק. יעיל גם לוירוסים וגם לפרצות אבטחה.

 

4. שירות הסריקה המקוון של חברת "מקאפי" נגד וירוסים.

 

5. המפה העולמית של התפשטות וירוסים באתר TrendMicro.

 

6. פורטל הווירוסים החדש של חברת "פנדה".


פורסם לראשונה 15/08/2003 14:41

 

הכתבה פורסמה לראשונה בחודש אוגוסט
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנטי וירוס. אפשר גם בלי נורטון
מומלצים