שתף קטע נבחר

נעצר חשוד בפרשת דנה בנט

בית משפט השלום בנצרת התיר לפרסם: נעצר חשוד במעורבות בהיעלמה של הנערה דנה בנט. מעצרו של האיש, שזהותו אסורה לפרסום, הוארך. קצין משטרה: עדיין אין פריצת דרך; החקירה נמשכת בכיוונים הלאומני והפלילי

לראשונה מאז נעלמה לפני שבועיים בטבריה עצרה המשטרה חשוד במעורבות בהיעלמה, ומעצרו הוארך בבית משפט, כך הותר הבוקר (יום א') לפרסום. שופט בית משפט השלום בנצרת, דורון פורת, התיר לפרסם את המעצר לבקשת "ידיעות אחרונות".

 

קצין משטרה בכיר אמר הבוקר (יום א') ל-ynet כי "רק לאחר בדיקת פוליגרף ניתן יהיה לקבוע בוודאות האם עלינו על קצה חוט בפרשה". על פרטים נוספים בפרשה הוטל צו איסור פרסום, אולם הקצין הבכיר ציין כי למרות המעצר, עדיין אין מדובר בפריצת דרך והחקירה מתנהלת בכל הכיוונים.

 

"אני מתפללת ומקווה שהמעצר הזה יוביל לפתרון התעלומה ולסיומו של הסיוט הזה", אומרת אימה של דנה, ויקי בנט. לדבריה, לא נמסרה למשפחה כל הודעה על התקדמות בחקירה. "ראיתי את התמונה בעיתון, אבל היא מטושטשת. אני לא מצליחה לזהות את החשוד. במשטרה הבטיחו לי שאקבל עדכון ברגע שתהיה התקדמות משמעותית בחקירה, אולם לצערי זה עדיין לא קרה".

 

דנה נעדרת מאז ה-1 באוגוסט

 

הנערה דנה בנט נעלמה ב-1 באוגוסט, בעת ששבה מהמסעדה שבה עבדה כמלצרית בטיילת של העיר טבריה. דנה נסעה במונית שירות עם חברתה לעבודה וירדה ממנה בסמוך לאיצטדיון העירוני בעיר, אך לא הגיעה לבית דודה הנמצא לא רחוק משם. מאז עסקו אלפי שוטרים ומתנדבים בחיפושים קדחתניים אחריה באיזור המושבה מגדל. בימים האחרונים עברו החיפושים לרכס הכרמל ולכפר חיטים, בסמוך לכנרת.

 

בסוף השבוע רשמו במשטרה התפתחות ועצרו חשוד במעורבות בהעלמה של הנערה. הוא הובא להארכת מעצר בבית המשפט השלום בנצרת בפני השופט דורון פורת. הדיון התקיים בדלתיים סגורות לבקשת נציג המשטרה. "ידיעות אחרונות פנה לשופט פורת בבקשה להתיר את פירסום המעצר. "אני מתיר פרסום דבר המעצר וקיום דיון בעניין" נכתב בהחלטת השופט.

 

במהלך השבועיים האחרונים נגבו עדויות מעשרות אנשים, וכמה מהם אף עוכבו לחקירות ארוכות, אך זהו המקרה הראשון שבו מחליטה המשטרה להביא אדם להארכת מעצר בפרשת דנה בנט. בית המשפט מאריך את מעצרו של חשוד רק כאשר המשטרה מציגה ראיות שמצדיקות את השארתו של האיש במעצר משטרתי.

 

את הפרשה חוקר צוות משטרתי מיוחד בפיקוד סנ"צ אבי חילווא, קצין החקירות במרחב העמקים, שבודק עשרות עדויות חדשות וראיות שנאספות מזירות החיפושים השונות.

 

"כל הזמן מגיעות עדויות חדשות של אנשים שטענו שראו אותה או שמעו אותה, ואנו בודקים כל גירסה וכל עדות חדשה שמגיעה אלינו. במקביל, מזירות החיפושים מגיעים חפצים ועדויות שעשויים להיות קשורים אל דנה, ואנו בודקים כל ממצא בצורה הכי רצינית", הסביר אחד המעורבים בחקירה. החקירה המשטרתית לא מוגבלת לכיוון חקירה מסויים וממשיכה להתנהל בכיוון הלאומני והפלילי כאחד.


פורסם לראשונה

 

בהכנת הידיעה השתתף ישראל מושקוביץ
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
ייבדק בפוליגרף. החשוד
צילום: יריב כץ
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
דנה בנט. נעלמה לפני שבועיים
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום: שאול גולן
אביה של דנה. ממשיכים לחפש
צילום: שאול גולן
מומלצים