שתף קטע נבחר

"ערב חדש" על הכוונת

בתקופה הקרובה יפוטרו בחינוכית שישה תחקירנים ועוזר במאי, רובם ממערכת "ערב חדש". טענות קשות כלפי המנכ"לית יפה ויגוצקי, שמשיבה: התחנה לא הגיעה לאן שהיא הגיעה רק בגלל מנהלים. המצב הוא כזה גם בגלל אותם "מקצוענים"

אווירה קשה בטלוויזיה החינוכית. לצד איומי הסגירה, הקיצוצים בתקציב ופיטורי אנשי מינהלה, נמצאים כעת גם עובדי "ערב חדש", התוכנית הוותיקה בחינוכית, על הכוונת בדרך החוצה. זאת, במסגרת הפיטורים המקיפים והשיטתיים של כל העובדים הפרילאנסרים בתחנה. מדובר נכון לעכשיו באי-חידוש חוזיהם של שישה תחקירנים ועוזר במאי בתחנה, רובם אנשי "ערב חדש". "זה למעשה פירוק של המערכת", מספר עובד בחינוכית.

 

עובדים אחרים בתחנה מדברים על מערכת שנמצאת על סף רתיחה מבחינה חברתית, כאשר לאנשים המיועדים לעזוב אין למעשה תשובה בנוגע לעתידם המקצועי, ומטבע הדברים המוטיבציה שלהם לעבוד לא נמצאת בשמים, בלשון המעטה.

 

יאיר שטרן, לשעבר מנהל הטלוויזיה ברשות השידור, שמונה כראש הוועדה המייעצת למנכ"לית החינוכית יפה ויגוצקי, נשמע אומר באחד הדיונים הסוערים אודות פיטורי התחקירנים, כי הוא "יכול להביא תחקירנים בגרושים מהתחנה המרכזית. אני מעלה אותם על משאית, ותוך יומיים יש לך תחקירנים".

 

עובד בחינוכית: "זה פשוט ביזיון, גם מבחינה מקצועית, גם מבחינה אנושית וגם מבחינה מוסרית. אני לא מבין איך עיתונאי יכול להגיד על עיתונאים אחרים דבר כזה".

 

עובדי החינוכית מפנים את האצבע המאשימה לעבר המנכ"לית ויגוצקי, שנמצאת בתפקידה מאז אפריל השנה: "קיבלנו מנהלת עם גיבוי מוחלט משרת החינוך. אי אפשר להגיד לה דברים ואין מי שיעצור אותה. החינוכית קיבלה זומבי שלא מבין כלום, בא עם מעדר גדול, ופשוט מכסח".

 

יאיר שטרן מסר בתגובה: "הציטוט לא מדויק, מטעה ומוטעה. אמרתי שכשעבדתי בערוץ 1 בשנות השבעים, מוטי קירשנבאום אמר שלא משנה מה, 'מבט' תמיד תהיה, גם אם יביאו 5 אנשים מהתחנה המרכזית, יהיה לך 'מבט' בערב'. לעצם העניין, יש יותר מדי תחקירנים ב'ערב חדש'. זה נכון שיש קיצוצים, אבל לא מפטרים בשביל הכיף, אלא כדי להכניס אנשים עם חוזים קבועים במקום הפרילאנסרים. למרות שאני לא יודע אם האנשים האלה יעבדו כתחקירנים".

 

יפה ויגוצקי מסרה בתגובה: "אנשים יצאו לחופשה או יפוטרו בהתאם לצרכים של התחנה. באוגוסט אמור לצאת לחופשה תחקירן אחד, בגלל הורדת מספר התוכניות של 'חוצה ישראל'. לגבי 'ערב חדש' אני לא יכולה לתת פרטים כרגע. אני מציעה שאותם אנשים שמספרים לך על מה שקורה, ישאלו את עצמם איך הם הגיעו לאן שהם הגיעו, ולמה התחנה נמצאת במצב שהיא נמצאת. התחנה לא הגיעה לאן שהיא הגיעה רק בגלל מנהלים. שאותם אנשים יעמדו מול המראה ויראו מי הם ה'מקצוענים' שהביאו אותם למצב כפי שהוא היום".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוני המנחם
מרגלית. מנחה התוכנית
צילום: יוני המנחם
לאתר ההטבות
מומלצים