שתף קטע נבחר

עוצר על ג'נין בשל התרעות לפיגועים

מידע מודיעיני מתריע על כוונה להוציא פיגועים מהעיר. 11 פצצות מרגמה נורו הבוקר לעבר בסיסי צה"ל בגוש קטיף. צה"ל פשט על בית חולים בשכם ועצר שני מבוקשי תנזים החשודים במעורבות בפיגוע בראש העין

צה"ל הטיל הבוקר (ג') עוצר על העיר ג'נין בעקבות התרעות על כוונת ארגונים פלסטינים להוציא פיגועים מתוך העיר. בימים האחרונים הוטל על העיר עוצר מספר פעמים מאותן סיבות. 

 

אחת עשרה פצצות מרגמה נורו הבוקר מטווח קצר לעבר בסיסי צה"ל בגוש קטיף. אין נפגעים, ולא נגרם נזק.

 

כוחות צה"ל עצרו לפנות בוקר שני מבוקשים פלסטינים מהתנזים בבית החולים רפידיה בשכם. השניים הם עותמן יונס, מבוקש בכיר של התנזים במחנה הפליטים בלאטה, וסעד בני הודה, מבוקש נוסף של התנזים.  

 

מקורות פלסטינים טענו כי מסתערבים התגנבו לתוך בית החולים ועצרו את השניים, שהיו מאושפזים במצב קשה, ואחד מהם היה מחובר למכונת הנשמה. הם הועברו לבית החולים בילינסון בישראל. מקורות צבאיים אמרו כי השניים חשודים במעורבות בפיגוע בראש העין. הם נפצעו בקרב יריות עם צה"ל בשבוע שעבר, שבו נהרג חברם לחוליה.

 

אמש נורו שלוש רקטות קסאם לעבר הנגב המערבי מכיוון חאן יונס בדרום רצועת עזה. אחת מהן נחתה במושב ישע, סמוך לבית בו מתגוררים פועלים זרים והשתיים הנוספות נחתו בשטח פתוח. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. המדובר ברקטות מסוג קסאם 2, המשוגרות לטווח של עד 8 ק"מ, מהסוג שהפלסטינים כבר ירו בעבר.

 

אתמול התייחס הרמטכ"ל, משה (בוגי) יעלון לשיפור יכולות רקטות הקסאם ואמר כי אינו יודע האם לפלסטינים יש קסאם בעל יכולת להגיע לאשקלון, אך "הם היו רוצים שתהיה להם יכולת כזאת. הם ניסו להביא לכאן קטיושות מאיראן ומלבנון, אבל ממה שייצרו בתקופה האחרונה אני לא יודע על קסאם שיכול להגיע לאשקלון".

 

"אם הטילים האלו ימשיכו לנחות כאן אפשר לסגור את הנגב", אמר ל-ynet משה מדמון ממושב ישע, שאחד מטילי הקסאם נפל מטר אחד בלבד ממגורי חמישה עובדים תאילנדים שהוא מעסיק.

 

"נכנסתי להלם שקסאם נפל אצלי בישוב", סיפר מדמון. "הגעתי הביתה ושמעתי את הבום. טילים שנופלים עכשיו בתוך המושב הופכים את השגרה לשגרה של פחד. זה מקום שכל היום מסתובבים פה ילדים, מכוניות, טרקטורים, יש פה תנועה ערה, אנשים חיים כאן. עכשיו אי אפשר יותר להסתובב בחוץ, כל שניה צריך לחשוב אם ייפול עליך טיל". 


פורסם לראשונה

 

בהכנת הידיעה השתתפו ארצי חלפון ועלי ואקד.
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן נאמן, דובר צה"ל
חייל צה"ל בג'נין
צילום: יונתן נאמן, דובר צה"ל
צילום מוטי סנדר
פצצת מרגמה (ארכיון)
צילום מוטי סנדר
מומלצים