שתף קטע נבחר

אלי פימשטיין ניסה להתאבד בכלא; מצבו קשה

פימשטיין, שנאשם ברצח בתו הפעוטה הודיה, חמק מהסוהרים בעת טיול בחצר הכלא, אילתר חבל, קשר אותו לעמוד כדורסל וניסה לשים קץ לחייו

אלי פימשטיין, שנאשם ברצח בתו בת השנתיים הודיה, ניסה היום (ג') לשם קץ לחייו בתלייה בבית המעצר ניצן שברמלה. הסוהרים שהבחינו בו מנסה לתלות את עצמו, חילצו אותו והוא פונה לבית החולים בניידת טיפול נמרץ.

 

פימשטיין, שעצור עד תום ההליכים בבית המעצר ומוחזק בהפרדה, יצא הבוקר לטיול בחצר נפרדת במתקן המעצר. ככל הנראה הוא ניצל רגע של חוסר תשומת לב מצד הסוהרים והצליח לחמוק מהם לפינת החצר. הוא אלתר חבל מחתיכות בד, קשר אותו לטבעת של עמוד כדורסל שמוצב בחצר, וניסה לשם קץ לחייו. 

 

עד מהרה הבחינו הסוהרים במעשיו של פימשטיין והורידו אותו מהעמוד. למקום הוזעקה ניידת טיפול נמרץ שפינתה אותו לבית החולים "אסף הרופא". מבית החולים נמסר כי מצבו קשה, והוא מחוסר הכרה ומונשם.

 

משירות בתי הסוהר נמסר שפימשטיין הובא לבית המעצר ניצן ממתקן כליאה בירושלים, שם היה כלוא עד כה. הוא אמור להישאר ב"ניצן" עד תום משפטו. על פי השב"ס, פימשטיין היה עדיין בשלב קליטה ב"ניצן" אולם הסוהרים שליוו אותו לא הבחינו בסימנים שיעידו על כוונתו מבעוד מועד ובתאו לא נמצא מכתב התאבדות.

 

בשב"ס ציינו גם כי פימשטיין מוחזק בהפרדה מחשש לביטחונו, מאחר שהמעשה בו נאשם נחשב למעשה בזוי בקרב אסירים, שעלולים לפגוע בו.

 

משפטו של פימשטיין יתחדש בחודש הבא

 

פימשטיין נאשם שבחודש דצמבר 2002 רצח את בתו בת השנתיים הודיה, כאשר הטביע אותה באמבטיה שבביתו שבירושלים. לאחר שרצח אותה, הסתיר את גופתה בתיק גדול וקבר אותה ביער ליד מושב עמינדב.

 

לאחר הרצח העמיד פימשטיין פנים כאילו בתו נעלמה ופנה למשטרה. המשטרה פתחה בחיפושים וסריקות נרחבות בהם השתתפו גם מאות מתנדבים. כל העת המשיך פימשטיין לטעון כי בתו פתחה כנראה את השער שבחצר הבית ונעלמה. יחד עם אשתו בנפרד הוא התראיין לכלי התקשורת, ובדמעות פנה לחוטפיה לכאורה של בתו, והתחנן שישיבו אותה אליו.

 

אולם במהלך החיפושים התעורר חשדה של המשטרה לגבי מעורבותו בפרשה. בשלב מסוים הוא זומן לחקירה ונעצר בחשד לרצח. התברר שפעל מתוך תוכנית ידועה מראש להמית את בתו בעת שביקרה בביתו בסוף השבוע. מכתב האישום שהוגש נגדו עלה כי הרקע למעשה היה רצונו להכאיב ולגרום צער לאשתו בנפרד בעקבות סכסוך שפרץ ביניהם על רקע תשלומי המזונות. בחודש הבא אמור להתחדש משפטו בירושלים. 


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
אלי פימשטיין (ארכיון)
צילום: דן בלילטי
צילום: דן בלילטי
פימשטיין במהלך החיפושים אחר בתו
צילום: דן בלילטי
הודיה קדם ז"ל
צילום רפרודוקציה: דן בלילטי
מומלצים