שתף קטע נבחר

אחרי 34 שנות נישואים: אהוד ונאוה ברק נפרדים

ראש הממשלה לשעבר ורעייתו החליטו על "פסק זמן" ביחסיהם, ופנו בימים האחרונים לעורכי דין. מקורביהם מסרו כי בין בני הזוג התעוררו מחלוקות בנושאים שונים. ומה ייעשה בבית המפואר בכפר שמריהו?

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ורעייתו נאוה החליטו להיפרד. מקורביהם מסרו כי בין השניים התפתחו חילוקי דעות.

 

אמש (יום ג') נודע כי בני הזוג החליטו על פסק זמן ביחסיהם, ופנו לאחרונה לעורכי דין. לבקשת פרקליטיהם, בית המשפט לענייני משפחה בראשון-לציון הוציא צו, האוסר לפרסם פרט כלשהו מההסכם שנחתם בין השניים. 

 

לבני הזוג ברק, הנשואים זה 34 שנים, שלוש בנות, שתיים מהן נשואות. בשנה האחרונה החלו השניים בבניית בית מפואר בכפר-שמריהו, בעלות של שני מיליון דולר. כעת לא ברור מה ייעשה בבית שנבנה.

 

בני הזוג לא פרסמו כל הודעה רשמית בעניין הפרידה. מקורבם, ח"כ לשעבר ויצמן שירי, ביקש "לתת לבני הזוג את הפרטיות הנדרשת, לא לחדור לחייהם ולאפשר להם לנהל את חייהם האישיים בצנעה".   

 

נפגשו בסיירת

 

אהוד ונאוה ברק נפגשו לראשונה בבסיס במרכז הארץ, במהלך שירותם הצבאי, כאשר ברק (לשעבר ברוג) היה סגן בסיירת מטכ"ל. עם סיום השירות הצבאי נרשמה נאוה ללימודי תואר ראשון באנגלית ובערבית באוניברסיטה העברית בירושלים, והתפרנסה ממתן שיעורים פרטיים. בחורף 1968 נפגשו השניים בשנית, בספריית האוניברסיטה.

 

ברק, אז סטודנט לתואר ראשון בפיזיקה, שלח לה גזיר עיתון עם רשימת הסרטים המוצגים בקולנוע, ולצידם הוסיף סימן שאלה. נאווה החזירה את הדף עם סימן קריאה ליד שמו של אחד הסרטים. לאחר מספר חודשים עברו השניים לגור יחד בקרית יובל בירושלים, ובמארס 1969 נערכה החתונה.

 

בראיון ל"ידיעות אחרונות" בשנת 99' סיפרה ברק כי כבר בשנה השנייה לנישואיהם כי חשבה שאין טעם להמשיך כך, למרות האהבה: "אמרתי לו: אהוד, למה בעצם התחתנת? אתה בלאו הכי כל כך איננו, ונגרם לשנינו סבל מאוד קשה. זה היה רגע מאוד קשה, על סף פרידה. ראיתי שגם הוא נשבר, השבר שלו היה בעיקר לראות עד כמה אני סובלת".  

 

מאז הפסיד ברק בבחירות לראשות הממשלה והודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים, הוא מעביר את זמנו בעיקר בהעברת הרצאות בארץ ובעולם, ובדאגה לעסקיו הפרטיים. לאחרונה נפוצו שמועות על חזרתו הקרובה של ברק לחיים הפוליטיים, אולם הוא עצמו מקפיד לפי שעה לציין כי "העניין לא עומד על הפרק, וטרם בשלו התנאים לכך".


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
אהוד ונאוה ברק בימים יפים יותר
צילום: אביגיל עוזי
מקדיש זמנו להרצאות. ברק
צילום: רויטרס
מומלצים