שתף קטע נבחר

עידו דיסנצ'יק נבחר ליו"ר דירקטוריון בזק

דיסנצ'יק, שיחליף את איזי תפוחי, נבחר בהצבעה גלויה

עידו דיסנצ'יק הוא היו"ר הבא של חברת בזק, כך הוחלט בהצבעה שנערכה בישיבת דירקטוריון החברה שנערכה היום (יום ה').
דיסנצ'יק, מי שנחשב כמועמדו של ראש הממשלה אהוד ברק לתפקיד, יחליף בתפקיד את איזי תפוחי. בדבריו בישיבה איחל תפוחי לדיסנצ'יק הצלחה בתפקיד והוסיף כי "בזק נמצאת בצומת דרכים חשובה של טרם הפרטה ותחרות בתקשורת הפנים ארצית". לדבריו, " יש להפריט את בזק במהירות האפשרית וזו תהיה משימתו החשובה ביותר של היו"ר החדש".
יצוין כי את בחירתו של דיסנצ'יק ליוו חילוקי דעות קשים בין חברי הדירקטוריון וחלקם טענו כי הוא אינו מתאים לשאת בתפקיד ולהצעיד את החברה להתמודדות באתגרים שלפניה. כמה מהדירקטורים תבעו לקיים הצבעה חשאית על המינוי, כדי להבטיח שזו תיעשה ללא לחצים, אולם הנושא עלה להצבעה ובסופו של דבר הוחלט על הצבעה גלויה.
מול דיסנצ'יק התמודד משה בלומקין, שכיהן בעבר כמשנה למנכ"ל התעשייה האווירית. מועמדת נוספת, סגנית נשיא לשכת רואי החשבון, איריס שטרק, הסירה את מועמדותה בכדי שלא לפצל את קולות מתנגדיו של דיסנצ'יק.
דיסנצ'יק (59), סא"ל במילואים, הוא בוגר כלכלה וסטטיסטיקה באוני' העברית ובעל תואר מוסמך בעיתונות מאוני' קולומביה בניו יורק. הוא כיהן עד שנת 1991 כעורכו הראשי של העיתון "מעריב" וזאת עד למועד בו נרכש העיתון על ידי רופרט מרדוק. בשנת 1992 הוא ייסד חברה לייעוץ והשקעות, בה הוא פועל עד היום. במקביל הוא מכהן כדירקטור בחברת הביטוח "הדר", בקבוצת איי.איי.ג'י (Israel Internet Group ) , שהיה אחד ממייסדיה ובה הוא משמש גם מנהל תכנים ראשי.
דיסנצ'יק גם פעיל בכמה חברות סטארט-אפ. חברת מרקאדו, שדיסנצ'יק היה אחד משני מייסדיה, גייסה באחרונה הון לפי שווי של 150 מיליון דולר. בעבר כיהן כדירקטור בבנק הפועלים, דולב חברה לביטוח, שירותי תעופה ועוד.

לפנייה לכתב/ת
מומלצים