שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מרוממה להוליווד

  ספרו של העיתונאי חנן עזרן, "שכיר חרב", המגולל את סיפורו של אל"מ יאיר קליין, יצא לחנויות בשבוע שעבר. חברת ההפקה ההוליוודית New Image במגעים לעיבודו לסרט קולנוע

  השבוע יצא לאור בהוצאת "תמוז" ספרו התיעודי של העיתונאי חנן עזרן, "חוד החנית – קולונל קליין שכיר חרב ישראלי". בין דפי הספר מגולל עזרן את סיפורו של אל"מ במיל. יאיר קליין, שהפך מקצין צנחנים נועז במלחמת יום כיפור, למגייסן ומאמנן של יחידות מוות מיוחדות בקולומביה שנועדו להפיל באמצעות נשק מוברח מישראל את משטרו של נשיא פנמה דאז, נורייגה.

   

  "למרות שהספר מתמקד בקליין, הוא מעלה שאלות רחבות יותר על מיתוס הגיבור", אומר עזרן, שעקב אחר סיפור חייו של קליין במהלך 12 השנים האחרונות במסגרת עבודתו בטלוויזיה הישראלית. "קליין הוא רק סטריאוטיפ של דמויות נוספות שמשחקות במגרש הזה ומנפצות גם היום את מיתוס הגיבורים של הישראלי החדש. הספר מצייר בעצם תמונה טראגית של לוחמים כמו קליין, שסימלו את הנכונות וההקרבה בקרב, שמדינת ישראל לא ידעה להשיב להם את האהבה שכולם ייחלו לה והם לא מצאו תעסוקה במקצוע שהמדינה לימדה אותם - לחימה. צעירים חסרי מנוח, שאבדו בשדות זרים תוך מכירת התמחותם הישראלית".

   

  מיתוס הגיבור הלהיב, לדברי עזרן, גם את דמיונו של המפיק אבי לרנר, מבעלי חברת ההפקה האמריקנית New Image, שהביע עניין בהפקת גרסה קולנועית לספרו של עזרן, הנמצא בימים אלה בשלבי תרגום לאנגלית. לרנר, ישראלי לשעבר, נפגש בתל-אביב לפני כשבועיים עם עזרן וקליין והביע רצון עקרוני לעיבוד הספר לתסריט. "לרנר הבהיר שאת התסריט יכתוב תסריטאי אמריקני שיגיע לישראל למטרה זו. סיכמנו באופן עקרוני שבתסריט יוכנסו שינויים ויושמו הדגשים חדשים בנוגע לדמותו של קליין, על מנת להתאים אותה למה שלרנר הגדיר 'הראש האמריקני'", אומר עזרן ומוסיף, "את דמותו של קליין יגלם שחקן אמריקני ואני חייב לומר שאני מאד סקרן לראות איך כל הדבר יתפתח".

   

  עזרן הביע את הסכמתו לשינויים אפשריים בתסריט ולדבריו, כעת מחכים כל הצדדים הנוגעים בדבר להשלמת התרגום של הספר. "לא סיכמנו פרטים נוספים, לא נחתמו הסכמים ולא דובר על הצד הכספי", אומר עזרן ומוסיף כי במפגש מול לרנר הועלתה הצעה שקליין עצמו ישמש כיועץ בהפקה הקולנועית.

   

  חנן עזרן הגיש וערך עד לאחרונה את התכנית "חשיפה", ששודרה בערוץ 1 במשך שתי עונות. "חוד החנית" הוא ספרו השני של עזרן, שהוציא לאור את ספרו הראשון "ממתים ומעט בגדים" בהוצאת ידיעות אחרונות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עטיפת הספר. תמונה טראגית
  עזרן. נוגע במיתוס הגיבור
  לאתר ההטבות
  מומלצים