שתף קטע נבחר

"עמרי ענה לשאלות, אך לא השיב לעניין"

גורמים המקורבים לחקירה הביעו תסכול לאחר החקירה: "שרון ענה על שאלות, אבל לא השיב תשובות שהחוקרים רצו לשמוע". גורמים אחרים: חבר הכנסת היפנה את החוקרים לאחיו גלעד, ששמר על זכות השתיקה

חבר הכנסת עמרי שרון, בנו של ראש הממשלה, נחקר אתמול (ב') באזהרה משך כ-10 שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים, בפרשת מימון הפריימריז בליכוד ובפרשת סיריל קרן. שרון מסר לחוקרים את גרסתו ולא שמר על זכות השתיקה. בצאתו מהחקירה הסתפק שרון באמירת "לילה טוב" לעיתונאים וסירב להתייחס לחקירה.

 

גורמים המקורבים לחקירה הביעו תסכול בסוף היום. לדבריהם, "שרון ענה על שאלות, אבל לא סיפק לחוקרים את התשובות שהם רצו לשמוע". עם זאת, ציינו כי "האווירה בחקירה היתה טובה".

 

גורמים אחרים אף ציינו כי בנוגע לשאלות בעניין ההלוואו שקיבל, לכאורה, מסיריל קרן, היפנה עמרי את החוקרים לאחיו גלעד, ששמר כזכור על זכות השתיקה בחקירתו.

  

בשבוע שעבר פרסם עיתון "הארץ" כי גלעד שרון החזיר בבהילות את הכסף שהועבר אליו מסיריל קרן באמצעות הלוואה מאנשי עסקים - הכסף הועבר דרך אותו בנק באוסטריה שדרכו הועברו הכספים מסיריל קרן.

 

גורמים בפרקליטות ובמשטרה סבורים כי עובדה זו מחזקת את החשדות לגבי מעשי שוחד לכאורה המערבים את ראש הממשלה ובניו.

 

פרשת סיריל קרן

 

על פי החשד, כספים שקיבלו בניו של ראש הממשלה, עמרי וגלעד, מהמיליונר הדרום אפריקני סיריל קרן, שימשו לכיסוי תרומה לא חוקית שקיבל שרון במהלך הפריימריס לראשות הליכוד ב-2001. על פי החשד, סיריל קרן העביר את הכסף בינואר 2002 לחשבון הבנק של עמרי וגלעד שרון בסניף בנק דיסקונט ברחוב רוטשילד בתל אביב.

 

מתוך מסמך רשמי של משרד המשפטים, שהועבר לרשויות החקירה בדרום אפריקה, עולה חשד כי הכסף שקיבלו האחים שרון מהמיליונר קרן, בסך 1.49 מיליון דולר, שימש כביטחון להחזרת הלוואה שלקחו השניים מבנק לאומי בשדרות.

 

הלוואה זו נועדה להחזיר כספים שקיבל שרון, לפי החשד, בניגוד לחוק, מחברת "אננקס מחקרים" לשם מימון הפריימריס שלו לראשות הליכוד, שבוטלו לבסוף בעקבות פרישתו של נתניהו מהמירוץ.

 

גורמים המקורבים לחקירה ציינו כי בין השאר נבדק חשד שקיים קשר בין המיליונר סיריל קרן לבין חברת "אננקס מחקרים" - כלומר, נבדק חשד שהתרומה הבלתי-חוקית "הוחזרה" לחברה שתרמה אותה, בעסקה סיבובית, מכספיה של אותה חברה.


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
שרון מגיע לחקירה
צילום: אבי כהן
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
שרון, בנו עמרי וסיריל קרן
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
מומלצים