שתף קטע נבחר

שומר הנשיא אנוכי

החיבור בין ויצמן לאריה שומר החל ב-84' עם הצטרפותו של שומר לתנועת יחד. שמו של העוזר הנאמן, שליווה את הנשיא לאורך כל שנות כהונתו, לא נפקד גם בפרשת סרוסי

החיבור בין עזר ויצמן לאריה שומר החל ב-84` עם הצטרפותו של שומר לתנועת יחד. שומר, ששימש כמנכ"ל של ויצמן כבר במשרד המדע, ליווה את הנשיא לאורך כל שנות כהונתו, ושמו לא נפקד גם מפרשת סרוסי.
שומר נולד בתל אביב ב- 1943, התחנך בבית דתי ונשלח ללימודים בישיבת בני עקיבא בכפר הרואה. עם סיום לימודיו הוא התגייס ושירת בחיל האוויר. הוא היה קצין חינוך בחצור, ואחר כך מונה לראש לשכתו של הרב גורן. לאחר חמש שנים בלשכת הרב הציע לו מפקד חיל האוויר אז, מוטי הוד, תפקיד פיקודי בחיל. שומר נעתר לבקשה ושימש כמפקד טייסת המנהלה בשדה דב ומאוחר יותר ברמת דוד. במקביל לתפקידיו אלה השתלם שומר באוניברסיטת חיפה במינהל בכיר באירגון, ובמינהל ציבורי.
לאחר שסיים את תפקידו ברמת דוד, קיבל שומר את הפיקוד על בסיס חיל האוויר בשארם א-שייח, אותו עזב עם פינוי סיני בהליקופטר האחרון באפריל 82'.
מאוחר יותר החליט שומר על פרישה מהחיים הצבאיים, והחל לנהל את אגודת המהנדסים בבית המהנדס בתל אביב. אלא שהוא לא נשאר בתפקיד זה זמן רב, לאחר שמוטי הוד קרא לו ב-1984 לתפקיד מנכ"ל תנועת יחד שנוסדה באותם ימים. שומר נעתר שוב לבקשת הוד, והצטרף לתנועה שהיתה אז בתחילת דרכה. ביחד נקשר למעשה לראשונה שמו של שומר עם עזר ויצמן, שהיה מספר 1 בתנועה.
יחד קיבלה בבחירות 84' שלושה מנדטים, והצטרפה לממשלתו של פרס. עם מינויו של ויצמן לשר בלי תיק בממשלה, הוצע לשומר תפקיד סמנכ"ל במשרד ראש הממשלה. לאחר מכן הוא עבר עם ויצמן למשרד המדע, שם ויצמן היה לשר, ושומר למנכ"ל.
לאחר שויצמן מונה ב- 1993 לנשיא המדינה, קיבל שומר את תפקיד מנכ"ל בית הנשיא, כאיש אמונו של ויצמן מאז תחילת עבודתם המשותפת ב'יחד'.
שמו של שומר לא נפקד גם מפרשת ויצמן. על פי תחקירו של העיתונאי יואב יצחק, קיבל שומר כספים מהמיליונר אדוארד סרוסי: לחשבונו הועברו בשנת 88' - על פי הפרסומים - 6,300 דולר.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
אריה שומר -מנכ`ל בית הנשיא
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים