שתף קטע נבחר

התרת את דמי

מכתב ההתפטרות המלא של ראש הממשלה הפלסטיני אבו מאזן, המתפרסם בעיתון "אל חייאת", חושף את הקרע בין אבו מאזן ליאסר ערפאת במלוא חריפותו. אבו מאזן מאשים במכתבו: התרתם את דמי והאשמתם אותי בבגידה

העיתון הערבי "אל-חייאת", היוצא לאור בלונדון, פירסם הבוקר (יום ב') את מכתב ההתפטרות המלא של ראש הממשלה הפלסטיני אבו מאזן, שנשלח שלשום ליו"ר הרשות, יאסר ערפאת.

 

המכתב, שנכתב בשפה של רמזים עבים יותר ופחות, חושף את מערכת היחסים העכורה בין אבו מאזן לערפאת, שהובילה ליצירת ממשלה חלשה - ולמעשה משותקת. בין השורות ניתן להבחין כי אבו מאזן מאשים בכך את ערפאת ואנשיו. זהו נוסח המכתב, כפי שפורסם:  

 

"האח אבו עמאר, שלום רב.

 

ממשלתי נקלעה למצב קשה, כאשר ישראל הקימה חומה שחסמה את הדרך מול כל התקדמות בתהליך השלום, והשתמשה בכל אמצעי הדיכוי נגד העם שלנו, אדמתו וזכויותיו ונמנעה מלעמוד בהתחייבויותיה. במקביל, לא היתה נכונות בינלאומית ליישום 'מפת הדרכים'. בנוסף לכך, ממשלה זו עמדה בפני איומים ומיכשולים עוד בטרם באה לאוויר העולם, וזאת במטרה לשתקה וכדי למנוע ממנה להשיג את מטרותיה, כפי שייעדו לה ראשי אש"ף.

 

עשיתי כל שביכולתי, ואף מעבר לכך, כדי להגיע להישגים מדיניים ופנימיים, שעליהם דיווחתי בדו"ח שהגשתי למועצה המחוקקת. ככל הנראה, הסוגיה איננה עוסקת בהישגים, אלא בכוונה להכשיל ממשלה זו בכל הדרכים הלגיטימיות והלא לגיטימיות - כולל התרת הדם והאשמה בבגידה.

 

האח אבו עמאר, אתה היחיד שיכולת לסיים את כהונתה של הממשלה. יכולת לעשות זאת, אבל הכוונה, שהפכה ברורה, היתה להשאיר את הממשלה על כנה ולתלות בה את כל האשם ואת כל השנאה שמילאה את הלבבות. כך הפכה הממשלה לממשלה חלשה, שקל מאוד לכוון אליה את החיצים המורעלים, בלי להתבונן על מה שהיה אפשר להשיג לטובת האומה והסוגיה הפלסטינית.

 

וגרוע מכך, הוא סגנון ההטעיה שבו השתמשו אחדים, כדי לעוות את האמת - ולא אתן לאותם קולות להסוות את האמת. כל עוד אתם משוכנעים שאני קרזאי* של פלסטין, שאני בגדתי באחריות שהוטלה עלי - אני מחזיר לכם את האחריות שהפקדתם בידי.

  

הגענו למבוי סתום - ואני מגיש לכם את התפטרות הממשלה ואת התפטרותי כראש הממשלה מיום זה (שבת)".

 

* חמיד קרזאי, נשיא אפגניסטן החדש ובן בריתה של ארה"ב, נחשב בעיני דעת הקהל הרווחת בעולם הערבי כמשתף פעולה עם הכיבוש האמריקני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
התרת את דמי. אבו מאזן
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
כתב אישום נגד ערפאת
צילום: איי פי
מומלצים