שתף קטע נבחר

השר פריצקי בחו"ל – הבן חוגג על הוולבו

בנו החייל של שר התשתיות יוסף פריצקי נוסע כל יום עם הוולבו של אביו לבסיס. "אבא הרשה לי", הוא אומר, "זה חוקי וגם סטייל". פריצקי: אישרתי לו להשתמש ברכב

בנו החייל של שר התשתיות יוסף פריצקי נהנה מכל רגע כשאבא בחו"ל. הסיבה: הוא "חוגג" על הוולבו הממשלתית ונוסע אתה כל יום לבסיס. "אבא הרשה לי", הוא אומר. את הסיפור מביא הבוקר (יום ה') "ידיעות אחרונות".

 

השר פריצקי שוהה בימים אלה בארה"ב לפגישות מקצועיות עם הממשל האמריקני. המרוויח הגדול מכך הוא בנו ליאור, המשרת בחיל המודיעין. ליאור, בן 20, לא מסתפק בנסיעה לבסיס עם הרכב המפואר, אלא גם מנצל את העובדה שלרכב השרד מותרת כניסה לבסיסי צה"ל, ומחנה אותו בתוך הבסיס.

 

בנו של השר לא מבין מה הבעיה. "מותר לי לנהוג על הוולבו", מסר אתמול, "זה כיף, וזה אוטו מאוד נחמד. מה גם שיותר קל להיכנס אתו לבסיס". בתשובה לשאלה האם אינו מוצא פסול במעשיו הוא מוסיף: "בדקנו את זה וזה חוקי. זה עדיף על הנהיגה ברכב השני שלנו, הונדה סיביק, וזה גם סטייל".

 

ממינהל הרכב הממשלתי במשרד האוצר נמסר כי "לפני חצי שנה החליטה ועדת אלוני, שדנה בנושא תנאי שכר ודומיהם של חברי הכנסת והממשלה, כי עוזר אישי של בעל תפקיד וכן קרוב משפחה מדרגה ראשונה – בן-זוג או ילד – יוכל לנהוג ברכב הממשלתי. מינהל הרכב נוהג לפי הנחייה זו". במשרד האוצר סירבו להשיב לשאלה האם אין פסול בכך שקרוב משפחה של בעל תפקיד נוהג ברכב לצרכיו האישיים.

 

השר פריצקי עצמו מסר בתגובה כי אישר לבנו להשתמש ברכב לאחר שבירר את הנושא במינהל הרכב הממשלתי.

 

הצד החוקי: כשר אבל מסריח

 

הנחיות מנהל הרכב הממשלתי במשרד האוצר קובעות כי עוזר אישי של בעל תפקיד וכן קרוב משפחה מדרגה ראשונה יכולים לנהוג ברכב הממשלתי.

 

ההנחיה התקבלה בעקבות החלטת ועדת אלוני, שדנה בתנאי השכר ודומיהם של חברי הכנסת והממשלה. לדברי גורמים פוליטיים, כוונת הוועדה הייתה לאפשר לבני המשפחה הקרובים להשתמש ברכב, אולם בעיקר לצורך סיוע לבעל התפקיד (כגון לאסוף אותו ממקום כלשהו) ולא למטרות שעשועים.

 

לדברי ח"כ דליה איציק (עבודה), כשהנושא עלה לדיון היא עצמה ביקשה לסייג את זכות השימוש ברכב: אישה – כן, ילדים – לא. "אני זוכרת שזה צרם לי", נזכרה אמש, "הבן שלי היה אז בצבא, ואמרתי שאני לא חושבת שזה נראה טוב שצעיר מגיע עם הוולבו של אבא, גם אם זה מותר רשמית. זה לא נראה לי".

 

השתתפו בהכנת הכתבה: חיים שיבי וגד ליאור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
פריצקי. הרשיתי לו
צילום: אלכס קולומויסקי
הוולוו חונה בבסיס (ארכיון)
מומלצים