שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הופסקה פליטת העשן במפרץ חיפה
  לפני הצהריים כיסה ענן סמיך של עשן את המפרץ בעקבות תקלה בבתי הזיקוק ומפעל "כרמל אולפינים", ותושבי האזור נתבקשו להימנע משהייה ממושכת בחוץ. לאחר כ-4 שעות דיווח המשרד לאיכות הסביבה כי הופסקה פליטת העשן מהמפעלים והתושבים יכולים לחזור לשגרה. השרה לאיכות הסביבה תחקור את האירוע

  תושבי יישובים באזור מפרץ חיפה נתבקשו לפני הצהריים (יום ב') להימנע משהיה ממושכת מחוץ לבתים, עקב עשן שנפלט מאזור בתי הזיקוק. הפליטה המוגברת של מזהמים לאוויר באזור המפרץ נבעה מהפסקת חשמל בבתי הזיקוק ומפעל "כרמל אולפינים". עקב התקלה כיסה עשן סמיך את שמי מפרץ חיפה.

   

  לאחר כ-4 שעות, סמוך ל-14:30 מסרה ל-ynet ראש האגף לאיכות אוויר במשרד לאיכות הסביבה, שולי נזר, כי הופסקה פליטת העשן משני המפעלים לאחר שהתקלה
  במפעלים תוקנה. בעקבות ההודעה, יכולים תושבי היישובים קרית טבעון, כפר חסידים, רכסים, נופית ושער העמקים לחזור לפעילות שגרתית.

   

  על פי ההנחיות שהוצאו ב-11:30, חולי לב וריאות, קשישים, נשים בהריון וילדים נתבקשו להימנע משהיה ממושכת בחוץ ופעילויות כגון: טיולים רגליים, רכיבה על אופניים ופעילויות ספורט. שאר התושבים מתבקשים להימנע מפעילות גופנית מאומצת בחוץ, כגון: ריצה, משחקי כדור, רכיבה על אופניים והליכה מאומצת.

   

  שרת איכות הסביבה: לפתוח בחקירה

   

  השרה לאיכות הסביבה, פרופ' יהודית נאות, הורתה למנהל מחוז חיפה במשרדה, רוברט ראובן, לפתוח בחקירה לבדיקת נסיבות האירוע ולהגיש לה בתוך שבוע את מסקנותיו והמלצות למניעת מקרים דומים בעתיד.

   

  בעקבות הזיהום, שלח ראש המועצה מקומית קריית טבעון, שמוליק אבואב, מכתב דחוף למשרד לאיכות הסביבה ובו תבע מהם להגיש תלונה במשטרה נגד מפעל "כרמל אולפינים". "מדובר בשערוריה מתמשכת של מספר מפעלים שחוזרים ומזהמים את האזור", אמר אבואב "המשרד לאיכות הסביבה, לצערי, לא אוכף עימם את החוק והאשמים צריכים להיתבע".

   

  אבואב ציין כי המשרד לאיכות הסביבה הוציא לפני מספר חודשים דו"ח נגד שישה מפעלים המזהמים את האזור. הוא הביעה תמיהה מדוע לא הוציאו נגדם צווי סגירה.

   

  עמותת "אדם טבע ודין" מסרה בתגובה כי "שוב הוכח כי המפעלים במפרץ חיפה לא הפנימו את זכותו של הציבור לנשום אוויר נקי. אירוע כמו זה, שהתרחש במפרץ חיפה, היה צריך לזכות לטיפול מונע. הציבור אינו צריך לשלם בבריאותו על מחדלים במפעלי המפרץ". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תקלה בבתי הזיקוק. ארכיון
  צילום: גבי פרידמן
  עשן סמיך כיסה את שמי מפרץ חיפה
  צילום: גבי פרידמן
  צילום: גבי פרידמן
  תושבי האזור התבקשו להישאר בבתיהם
  צילום: גבי פרידמן
  מומלצים