שתף קטע נבחר

יו"ר העבודה פרס קרא לאיחוד עם עמיר פרץ

האם ירוצו העבודה ו"עם-אחד" יחדיו בבחירות הקרובות? יו"ר העבודה, שמעון פרס, נתן היום לראשונה "הצהרת כוונות" בנושא. עכשיו הכל תלוי במשא ומתן

מפלגת העבודה מתכוונת לפעול למען ריצה משותפת בבחירות עם מפלגת "עם אחד" בראשות עמיר פרץ: כך הודיע בצהריים (יום ג') יו"ר העבודה, שמעון פרס, במסיבת עיתונאים.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, המגעים בין פרץ לעבודה נכנסו בחודש האחרון להילוך גבוה. פרס ומזכ"ל המפלגה, אופיר פינס, קראו היום בבית המפלגה בתל-אביב ל"עם אחד" לשוב ולהתאחד עם מפלגת העבודה.

 

 

פרס הבהיר כי "אנו פונים ל'עם אחד' לאחד את השורות ולחזור לאופי ההיסטורי של העבודה. אנו מפלגת מרכז, עם אחריות מדינית וחברתית עמוקה ונעשה הכל כדי לחזק את המפלגה למען המדינה".

 

מסיבת העיתונאים התכנסה לאחר שבעבודה העריכו כי עמיר פרץ "התבשל מספיק" כדי להיכנס למשא ומתן רשמי. בכירים בעבודה אומרים ל-ynet כי בימים האחרונים הודיע פרץ על מוכנותו לקיים משא ומתן. עד עכשיו חיפשו שני הצדדים אחר מועד מתאים לבצע בו את החיבור - וההצבעה על התקציב מהווה "עיתוי מתאים", לדעת אנשי העבודה.

 

בעניין זה מתח שמעון פרס ביקורת חריפה על התקציב שהתקבל אמש ואמר:  "זהו התקציב האנטי-חברתי ביותר שהתקבל אי פעם. הוויכוח הוא לא על מספרים אלא על תפיסות עולם, וישראל צריכה להיות בעלת קונספציות סקנדינביות. אנחנו מדינה קטנה, מדינת רווחה". 

 

פרס הפנה קריאה נרגשת: "עמיר פרץ - חזור לכור מחצבתך. אתה ומפלגתך, שרובה ככולה מורכבת מפעילים לשעבר של מפלגת העבודה. אנחנו קוראים לאחד את שתי המפלגות כדי להחזיר מלחמה. הדרך ליצור אלטרנטיבה להפיל את שרון ולהחליף את נתניהו זה ביחד".

 

בעבודה הגיבו בסיפוק: ח"כ יולי תמיר אמרה כי "יצירת ברית בין שתי המפלגות היא צעד ראשון בחזרתה של העבודה לסדר היום החברתי ולעמידתה של המפלגה בראש המאבק לחברה צודקת ושוויונית".

 

ח"כ דני יתום אמר: "אני מברך על היוזמה להרחיב את שורות מפלגת העבודה ולהביא את מי שעזבו את המפלגה חזרה אל שורותיה. איחוד כזה אפשרי רק אחרי סיומו המוצלח של המשא ומתן".

 

ואילו "החתן", עמיר פרץ, אמר בתגובה כי "מצב החירום הלאומי והחברתי מחייב אלטרנטיבה. נפעל להקים כוח חברתי גדול כדי לחזק את האלטרנטיבה לממשלה שפועלת בדורסנות והורסת כל חלקה טובה".

 

ביום חמישי הקרוב תכונס לשכת מפלגת העבודה כדי לאשר הקמת צוות משא ומתן עם "עם אחד". ביום ראשון הבא תקיים לשכת "עם אחד" דיון בנושא.

 

בן אליעזר הופתע; יקיים התייעצויות

 

ח"כ בנימין בן אליעזר, הצפוי להגיע לארץ הערב, ייכנס התייעצות עם אנשי לשכתו בעקבות ההתקדמות במשא ומתן בין שתי המפלגות. מקורביו של בן אליעזר אמרו כי הוא הופתע ממסיבת העיתונאים שכינס פרס בנושא, ובכוונתו להמתין לתוצאות המשא ומתן הרשמי.

 

חברת לשכת מפלגת העבודה ואחת מראשי "פורום הדור הבא" במפלגה, אורנה אנג'ל, מתחה  ביקורת על המגעים לשילוב עם אחד. אנג'ל בירכה על "ההישג הדרמטי" של פרס, לפיו "עם אחד תקבל 'רק' 16% ייצוג במרכז וכיסוי מלא של חובותיה". ודרשה כי אורה נמיר, עוזי ברעם, אלי גולדשמיט ורענן כהן יוחזרו למפלגה באותם תנאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פרס. שבת אחים
צילום: איי פי
צילום: אביגיל עוזי
פרץ. גם יחד
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים