שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אני לא ברבי

  בר פאלי, שהיא בעצם ברברה, עולה שהתאקלמה היטב בנוף הישראלי, קיבלה אחרי אודישנים אינטנסיביים את תפקיד יוליה ב"אהבה מעבר לפינה". "אין ספק שזה שאני דוגמנית מוכרת עזר לי", היא מודה, ובמקביל מרגישה צורך להוכיח שהיא אינטליגנטית, רק מפני שמצפים ממנה לא להיות כזאת

  בר פאלי המהממת (בעבר ברברה) רק בת 21, וכבר יודעת הרבה על החיים ועל עצמה. היא עלתה ארצה מהרי אוראל שברוסיה כשהיתה בת עשר, ושמה שונה מייד בהתאם לנוף הישראלי. "לא היתה לי בעיה עם החלפת השם. בכלל, לא היו לי קשיי קליטה כמו שהרבה עולים חדשים מתארים. גם אני וגם הורי נטמענו יפה בחברה הישראלית".

   

  אין לה מבטא, אבל יופיה הסלבי מסגיר את מוצאה. לא בכדי זכתה בתפקיד של יוליה, עולה חדשה, שהיא מגלמת ב"אהבה מעבר לפינה", הדרמה היומית בערוץ 2. פאלי התחילה להתעניין במשחק עוד בתיכון, למדה במגמת תיאטרון ושיחקה במחזות. כשדלת הדוגמנות נפתחה בפניה, החלה להתמקד בתחום ונטשה את כיוון המשחק. בארץ היא מזוהה יותר עם פרסומות (אינטרנט מהיר, "נודלס" ו"קוקה קולה"), אבל מתברר שבחו"ל היא שם דבר, מדגמנת בקמפיינים ענקיים בגרמניה, באוסטריה, ביוון וביפן. למעשה, בשנתיים-שלוש האחרונות אין הרבה מדינות שלא ביקרה בהן. "אני נורא נהנית מאורח החיים של נסיעות וחזרות הביתה. זה כיף לא נורמלי, ולמרות שאני לבד אני נהנית מכל רגע".

   

  אין לה שיגרה קבועה וגם לא יותר מדי זמן פנוי. כשתיאמנו את הראיון, היא הכריזה "יש לי יום חופשי, אפשר להיפגש בכל שעה". לקראת המפגש היא כבר התקשרה לחוצה לדחות את המועד, כי היא מתרוצצת ולא מספיקה. "מאז שקיבלתי את התפקיד בטלוויזיה, הלו"ז הרבה יותר לחוץ מהקודם, שגם הוא כבר היה צפוף". בחנוכה, למשל, היא כבר סגורה על "מחזמר על גלגלים" עם חנוך רוזן.

   

  לתחום הדוגמנות נכנסה בגיל 17, ולא, היא לא מרגישה שאיבדה את נעוריה. אומנם לא שירתה בצבא ("היה עודף בנות במחזור שלי"), אבל הספיקה להתבגר ולהתגבש בטרם נחשפה לעולם הזוהר. היא פטריוטית אמיתית. "בחו"ל יצא לי להיתקל לא פעם בהערות אנטישמיות או ביקורתיות כלפי ישראל, ובמקום לפחוד ולסתום את הפה, אף פעם לא התאפקתי ותמיד נכנסתי לעימותים מילוליים, אפילו אם מדובר בצלם חשוב או במפיק רב מעלה. אני לא יכולה לסבול שמשמיצים אותנו. גם לא עובר לי בראש לגור בחו"ל".

   

  הוריה עוסקים בתחום המחשבים, והיא מודה שגם היא מכורה לא קטנה ("אני מסוגלת לשבת מול המסך שעות על גבי שעות בלי לקום"). היא מדברת על ספרות, צילום ומוסיקה ובוחנת את תגובתי, לראות אם אני מופתעת מהידע שהיא מפגינה. "נורא מפריעה לי התדמית שיש על דוגמניות. איך שאני נראית בכלל לא מעיד על רמת העומק והידע שלי. אני יודעת שאני לא מטומטמת ובכלל לא הברבי האופיינית, אבל בכל זאת מרגישה צורך להוכיח שאני אינטליגנטית, רק מפני שמצפים ממני לא להיות. אנשים לא מסוגלים לאכול את זה, שאפשר להיות גם יפה וגם חכמה. הרבה פעמים קורה לי בדייט, שהבחור שיושב מולי המום מזה שקראתי את ברכט. הם שמחים כמובן לגלות שיש בי תכנים, אבל משום מה נורא מופתעים".

   

  מה את יותר, שחקנית או דוגמנית?

   

  "אני חושבת ששחקנית. זה מה שרציתי מאז ומתמיד. התחלתי בזה, סטיתי לדוגמנות, שזו חוויה מדהימה בפני עצמה, אבל אני מתכננת להמשיך במשחק וגם לקחתי שיעורים. אם יעמידו אותי בפני בחירה, אין לי ספק שאבחר במשחק".

   

  למה לדעתך קיבלת את התפקיד ב"אהבה מעבר לפינה"?

   

  "אין ספק שזה שאני דוגמנית מוכרת עזר לי, אבל לא רק זה. עברתי אודישן מפרך, שבו נדרשתי למונולוג עמוק ואינטנסיבי. כשיצאתי מהאודישן, לא האמנתי שאקבל את התפקיד, אבל זה עבד".

   

  איך זה לעבוד עם שחקנים מקצועיים וותיקים?

   

  "הייתי בטוחה שאהיה משותקת מפחד, אבל הם היו כל כך מפרגנים ותומכים, שלא הרגשתי מתוחה. במיוחד המבוגרים יותר עזרו, למשל עם הדיקציה או עם חיוך תומך. בכלל, אני חושבת שדווקא בגלל חוסר הניסיון שלי נתנו ליוליה בהתחלה מין תפקיד שולי, ורק עם ההשתפשפות שלי עשו את הדמות יותר ויותר מורכבת. אני מקפידה לראות את הסידרה יום יום, ואני עדיין מתפתלת כשאני רואה את הסצינות שלי. אני ביקורתית כלפי עצמי בצורה קיצונית, שמה לב לכל פצעון ולכל תנועה מיותרת. לדעתי, חוסר הניסיון שלי בהחלט ניכר בפרקים הראשונים".

   

  עד כמה יוליה דומה לך?

   

  "יוליה היא חברה של שירלי (אגם רודברג) ובהתחלה סתם מקשיבה ולא מביעה הרבה, אבל הדמות שלה מתפתחת לאישיות חזקה ובוטה, שלא מתפשרת ואומרת תמיד את האמת הכאובה בפרצוף. היא לא עושה את זה מרוע, אבל אין לה יותר מדי טקט. אני קצת יותר מעודנת ממנה, אבל בהחלט הרגשתי שהוספתי לדמות מתוך עצמי. אנחנו קצת דומות בגלל הרקע, אבל באופן עקרוני שונות".

   

  איך את מתחברת לדור הצעיר בסידרה?

   

  "כולם אחלה, אבל עם הצעירים אני הרבה יותר מתקשרת, גם בגלל הקירבה בגיל וגם בגלל שאיתם בעצם צולמו רוב הסצינות שלי. אגם רודברג מתוקה לאללה, עם נרי צדקה אני סחבקית כבר מזמן, כי אנחנו מיוצגים על ידי אותה סוכנות ("יולי"), מעיין הרוש סימפטי נורא, והכי כיף לעבוד עם אושרי כהן. הוא פשוט מ-ד-ה-י-ם! הוא גם הבן אדם הכי מקסים שאני מכירה וגם שחקן נדיר. "הוא כל כך צעיר והספיק לעשות כל כך הרבה".

   

  היה ביניכם מתח מיני על הסט?

   

  "לא. אני אוהבת אותו נורא, אבל לא בצורה כזאת. גם צריך לזכור שהוא צעיר ממני. הקטע הכי מביך היה כשהייתי צריכה להתנשק איתו. מעולם לא יצא לי להתנשק לא בצורה טבעית, ופתאום כל האנשים על הסט בוהים בנו. אושרי, שיותר מנוסה בדברים האלה, ניסה להקל עלי, אבל זה היה ממש מוזר ומצחיק. עד שהצלחתי לעשות את זה, הרגשתי את הפוקוס של המצלמה ואז הבמאי ביקש יותר תשוקה. זה לא היה קל".

   

  ומה יהיה כשתידרשי ללכת יותר רחוק כדי לקבל תפקיד חשוב?

   

  "אני לא שוללת מראש הופעה בעירום מלא או בסצינת סקס. כל עוד זה נעשה בטוב טעם ולא רק על מנת שהציצים שלי יימרחו על המסך, אין לי בעיה עם זה. כמובן שהייתי מעדיפה שלא, אבל אם אצטרך, זה לא נראה לי ביג דיל. מתרגלים".

   

  אורח החיים שלך מאפשר מערכת יחסים קבועה?

   

  "לא. ממש קשה לשמור על קשר אפילו עם חברות, על אחת כמה וכמה עם חבר".

   

  אבל פאלי לא מתקשה לוותר על זוגיות קבועה. "אני לא מרגישה עדיין צורך להיות כבולה למישהו. החיים שלי גם ככה עמוסים ומורכבים, ובן זוג סתם יוסיף לי כאב ראש".

   

  באשר ליחסיה ההפכפכים עם השחקן שחר סורק, היא מספרת כי הם ניהלו מערכת יחסים של כשנה ומאז שומרים על קשר. רומנטי? "לא ממש. טוב, אולי קצת", היא מודה במבוכה.

   

  מה היית משנה בעצמך?

   

  "הייתי מוסיפה לעצמי כמה סנטימטרים בגובה (על ה-173 שכבר יש לה). באופי הייתי משנה בראש ובראשונה את ההסתגרות שלי. אני מאוד מתקשה לתת לאנשים להתקרב ולהיכנס לי לנשמה. אני נזהרת מקירבה ומתלות, ואולי זו הסיבה שאין לי חבר או יותר מדי חברות".

   

  נו, אז את בעצם בר החנונית.

   

  "זה נכון, אני בר החננה", היא צוחקת מכל הלב. "אני למעשה אדם מרובע. די שמרנית. אין לי סיפורי אנורקסיה מתעשיית הדוגמנות ואני לא בליינית גדולה. במקום סמים אני עושה שופינג, ובעיקר אוהבת את החתול והכלבה שלי". ואז מייד מחקה את עצמה בליגלוג: "אני אוהבת בעלי חיים, ממש נשמע כמו דוגמנית טיפוסית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בר פאלי. "אני ביקורתית כלפי עצמי בצורה קיצונית"
  צילום: שמואל יערי
  לאתר ההטבות
  מומלצים