שתף קטע נבחר

קיבוץ גבעת ברנר נדרש להרוס את "בית חלומותי"

אתר מתקני השעשועים הפופולרי שהקים הקיבוץ נבנה ללא היתרי בנייה. השופט הטיל על הקיבוץ קנס כבד של 400 אלף שקל והורה להרוס את המתקנים שהוקמו ללא היתר

בית משפט השלום ברחובות גזר היום קנס של 400,000 שקל על קיבוץ גבעת ברנר והורה על הריסת מתקני השעשועים של "בית חלומותי" בגין עבירות בנייה של הקמת מתקני משחקים.

 

בפסק הדין כתב השופט ירון לוי כי "יש לראות בחומרה את התנהגות הנאשם, שהעדיף להמשיך בהפקת רווחים כספיים על פני כיבוד צווי בתי המשפט".

 

קיבוץ גבעת ברנר הואשם שבמהלך המחצית הראשונה של שנת 2002 ביצע בלא היתר עבודות בנייה של 9 מתקני שעשועים  - מתקן מים, מגלשות מים, אוהל משחקים, מתקן כדורסל, סככות צל ועוד.

 

בין השנים 1997 עד 2003, הורשע כבר הקיבוץ ארבע פעמים בעבירות דומות של ביצוע עבודות בלא היתר, ושימוש חורג במקרקעין בלא היתר. אז דובר בהקמת ושיפוץ מבנים ושימוש חורג בהם לצרכים עסקיים מסחריים, בהם גן אירועים, מבנה למכירת ותצוגת רהיטים, חנויות לממכר מיצים ובגדים, ומועדון מסחרי להאזנה למוסיקה.

 

בית חלומותי נחשב לאחת האטרקציות הגדולות בקרב הילדים באזור השפלה. אלפי משפחות נהורות למקום עם ילדיהן מדי שבת. אלא שבקיבוץ גבעת ברנר, המפעיל את בית חלומותי, לא דאגו להסדיר את הרשיונות המתאימים למקום. לטענת הקיבוץ, העבירות נעברו על רקע מצבו הכלכלי הקשה של הקיבוץ שצריך לפרנס 1,500 חברים ושרוי כיום בחובות כבדים של למעלה מ-100 מיליון שקלים.

 

למרות כל זאת השופט ירון לוי לא התרשם כשקבע כי "במעשים אלה, יש פגיעה חמורה בשלטון החוק, בסדר הציבורי, ובאיכות החיים. משום כך, נפסק, באופן עקבי, שעל בתי המשפט להחמיר בעונשיהם של עברייני בנייה".

 

עוד הוסיף השופט לוי כי "על הקנס לבטא את סלידת החברה המאורגנת מהתנהגותו העבריינית של הנאשם, ובעיקר, מהפרת החוק, בריש גלי, מהזלזול המתמשך בצווי בית המשפט, מהוספת החטא על הפשע".

 

בסופו של דבר קבע כי הקיבוץ ישלם קנס של 10 תשלומים חודשיים רצופים של 40 אלף שקלים כל אחד, ויהרוס את המבנים הלא חוקיים במקום.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית חלומותי בגבעת ברנר. פופולרי אבל לא חוקי
מומלצים