שתף קטע נבחר

הדרוזים שוב הפגינו מול משרד ראש הממשלה

המפגינים מחו על איחוד הרשויות במיגזר הדרוזי. שלושה מפגינים נעצרו לאחר יידוי חזיזים וביצים. כתוצאה מלקחי ההפגנה הקודמת, הוצבו בשטח מאות שוטרים, למרות שמספר המפגינים לא עלה על כמה עשרות

כמה עשרות דרוזים הפגינו היום (א') מול משרד ראש הממשלה בירושלים, במחאה על התוכנית לאחד רשויות דרוזיות באזור הצפון. את המקום איבטחו כמה מאות שוטרים שהוצבו בכל הכניסות לקריית הממשלה בירושלים מחשש להפרות סדר חמורות, זאת לאור ההפגנה הסוערת שקיימו הדרוזים לפני כחודש.

 

"איחוד הרשויות הדרוזיות נעשה נגד רצון האנשים", אומר בסאם סאלח, ראש המועצה המקומית ינוך-ג'ת. "יש כפרים שאוחדו וזה גורם לשנאה ואפליה והכפר הגדול והחזק לוקח את כל התקציבים".

 

במהלך ההפגנה התעמתו השוטרים עם המפגינים הדרוזים לאחר שאלה יידו אבנים, ביצים וחזיזים לעבר השוטרים. כמה עשרות מפגינים העלו באש צמיגים ודגלים שחורים. שלושה מהמפגינים נעצרו לחקירה.

 

בעקבות המהומה שנבלמה כמה עשרות מטרים ממשרד ראש הממשלה, אבטח כוח של כמה מאות שוטרי מג"ב ויחידות יס"מ את כל הכניסות המובילות למשרד ראש הממשלה.

 

שוטרים רכובים על סוסים צויידו בזרקוני מים כדי להרחיק את המפגינים ביעילות.  לאחר זמן קצר התפזרו המפגינים.

 

ח"כ איוב קרא מהליכוד אמר בעקבות ההפגנה כי הוא מתנגד לה: "אין לי ספק שאיחוד הרשויות יוסיף רבות לרווחתם של הדרוזים, ויעלה את רמת חייהם. צר לי על ראייתם הצרה של העסקנים הקטנים שאינם רוצים להשתנות, ומסרבים לראות את הנולד". ח"כ קרא מסר את עמדתו לשר הפנים פורז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
הפגנת הדרוזים הקודמת (ארכיון)
צילום: גלי תיבון
מומלצים